Przygotowania Kadry U20 kobiet

Przygotowania Kadry U20 kobiet

Kategoria

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

Autor

KP

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

11 lip 2024

W środę zakończyło się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Cetniewo-Władysławowo zgrupowanie kadry U20 kobiet.

- Treningi nad Bałtykiem rozpoczęliśmy 30 czerwca. W zajęciach brało udział osiemnaście zawodniczek. Na treningach były już organizowane fragmenty gry. Zgrywaliśmy nasze rozgrywające z atakującymi, przyjmującymi i środkowymi. Zawodniczki z zaangażowaniem pracowały na treningach –mówi trener kadry Miłosz Majka.

Nasz szkoleniowiec przypomniał, że reprezentacja kobiet U22 awansowała do półfinału mistrzostw Europy i w czwórce kontynentalnego czempionatu  są młodsze koleżanki z U18.  

- Jesteśmy przekonani, że nasze młodsze koleżanki na tym nie poprzestaną. Dobre występy tych ekip mobilizują nas do pracy. Chcemy co najmniej awansować do półfinału mistrzostw Europy – mówi trener kadry Miłosz Majka.

Kadra Polski kobiet U20 ma za sobą już pierwsze sprawdziany. Podczas poprzedniego zgrupowania w Zakopanem pokonała trzy razy Łotwę U22 - 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:19), 4:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:19, 25:13) oraz 3:2 (25:18, 25:23, 15:25, 26:28, 25:20).

Po krótkim odpoczynku nasze kadrowiczki spotkają się ponownie w OPO COS w Zakopanem (13-23 lipca). Na zakończenie tego zgrupowania zagrają trzy sparingi z Czechami. Do zimowej stolicy Polski przyjedzie czternaście zawodniczek z osiemnastu, które były nad Bałtykiem. Dołączą do nich Anna Fiedorowicz i Agata Milewska, które grały w mistrzostwach U22.

Przed samymi mistrzostwami kadrowiczki będą trenować w Nowym Dworze Mazowieckim (27.7 – 3.8) i zagrają z Chorwacją.

Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej zostaną rozegrane od 5 do 17 sierpnia w Irlandii oraz Bułgarii. Polska zaprezentuje się w Dublinie w grupie II, którą śmiało można nazwać "grupą śmierci". Wystąpią w niej wszystkie trzy kraje, które przed dwoma laty stały na podium w odpowiadającej wówczas tej kategorii wiekowej U19, czyli złote medalistki - Włochy, srebrne - Serbia oraz brązowe Polska. Poza wielką trójką poprzedniego czempionatu w grupie II zagrają - Irlandia, Finlandia, Czechy, Ukraina i Portugalia.

W grupie I, która rozgrywać będzie swoje mecze w Sofii, zagra Bułgaria, Turcja, Chorwacja, Holandia, Słowenia, Hiszpania, Belgia i Szwecja.

Przypomnijmy, drużyna trenera Miłosza Majki wywalczyła awans na #EuroVolleyU20W wygrywając mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w litewskich Szawlach w styczniu tego roku.

#TAGI