EEVZA U20M: dzień bez Polaków

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

Anna Daniluk

12 sty 2024

W trzecim dniu EEVZY reprezentacja Polski nie grała. Na boisku oglądaliśmy za to drużyny Ukrainy, Azerbejdżanu, Łotwy i Estonii. Zwycięstwa do tabeli dopisali Ukraińcy i Łotysze.

Azerbejdżan – Ukraina 0:3 (23:25, 9:25, 17:25)

Trzeci dzień otworzył mecz Azerbejdżanu i Ukrainy. Pierwszy set przyniósł niespodziewane trudności Ukraińców, którzy popełniali wiele własnych błędów i tym samym napędzali grę Azerów. Siatkarze Azerbejdżanu prowadzili przez większą część seta, prezentują kilka naprawdę bardzo ciekawie skomponowanych akcji. Końcówka inauguracyjnej odsłony należała jednak do naszych wschodnich sąsiadów, którzy wykorzystali w bloku wzrostową przewagę, a w ostatniej akcji posłali asa. W kolejnej partii Ukraińcy pokazali swój typowy poziom, co natychmiast odzwierciedliła tablica wyników (12:1). Ostatecznie tę odsłonę wygrali 25:9. W trzecim i ostatnim secie Ukraina ponownie wysoko prowadziła (16:9) i pewnie zmierzała po wygraną w trzech setach. Punkt na wagę zwycięstwa przyniósł skuteczny atak

Łotwa – Estonia 3:1 (25:17, 15:25, 25:23, 25:22)

Niezwykle wyrównany był drugi z piątkowych meczów, czyli starcie Łotwy z Estonią. Spotkanie lepiej rozpoczęli Łotysze, którzy przycisnęli rywali w polu serwisowym i z ogromną konsekwencją wykorzystywali ich problemy w przyjęciu. Po bardzo dobrej grze Łotwa objęła prowadzenie w meczu, wygrywając 25:17. Druga partia należała z kolei do Estończyków, którzy poprawili swoją grę w bloku i dobrze prezentowali się w ataku, dzięki czemu wygrali 25:15. Całe spotkanie było jednak personalnym pojedynkiem pomiędzy Tristanem Tahtem a Kristersem Landzansem, którzy byli niekwestionowanymi liderami w swoich drużynach i znacznie wyróżniali się na tle kadrowych kolegów. Po bardzo zaciętym trzecim secie, wygranym ostatecznie 25:23 przez Łotwę, Landzans miał na koncie 20 „oczek” a Taht – 23. W czwartej odsłonie Łotysze utrzymali bardzo dobry poziom, a lidera zespołu odciążyli pozostali zawodnicy, dzięki czemu reprezentacja Łotwy wygrała mecz 3:1.