ME U20: Polacy poznali rywali

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

Martyna Szydłowska, CEV

11 kwi 2024

W czwartek w siedzibie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy U20 w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które rozgrywane będą tego lata w Serbii i Grecji w dniach 26 sierpnia - 7 września.

Tegoroczne zmagania o medale mistrzostw Europy U20 będą rozgrywane w Grecji i Serbii, a dokładniej w miastach Arta i Vrnjačka Banja. W turnieju finałowym weźmie udział szesnaście zespołów, które drogą losowania zostały rozdzielone do dwóch grup. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów, które wyłonią skład meczów medalowych. To właśnie we Vrnjačkiej Banji - po meczach jednej grupy - rozegrane zostaną spotkania najlepszej czwórki.

Biało-Czerwoni prowadzeni przez trenera Sebastiana Pawlika awans na #EuroVolleyU20 wywalczyli na początku tego roku w Gorzowie Wielkopolskim, triumfując w mistrzostwach EEVZA. Polacy w mistrzostwach Starego Kontynentu zagrają w Grupie I, która rozgrywać będzie swoje spotkania w Serbii. Rywalami naszych reprezentantów będą oczywiście gospodarze - Serbowie, jak również obecni mistrzowie świata U19 Francuzi, a także Turcy, Finowie, Austriacy, Ukraińcy i Łotysze. Dla Austrii i Łotwy awans na mistrzostwa jest już ogromnym sukcesem, gdyż reprezentanci tego kraju wystąpią w czempionacie w tej kategorii wiekowej po raz pierwszy - odpowiednio - od 2004 i 1984 roku.

W Grupie II wystąpią Grecy oraz obrońcy tytułu w kategorii U20 Włosi oraz Czesi, Bułgarzy, Słoweńcy, Hiszpanie, Izraelczycy oraz Szkoci

u20m 2024 dol pools

Szczegółowy harmonogram meczów zostanie opublikowany przez CEV w przyszłym tygodniu. W 2022 roku reprezentanci Polski w tej kategorii wiekowej wywalczyli srebrne medale, ulegając w wielkim finale w tie-breaku Włochom. Brązowe medale wywalczyli wówczas Bułgarzy.