BPT Futures Madrid: Łodej/Kielak z awansem do głównej drabinki

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Martyna Szydłowska

16 maj 2024

Marta Łodej i Julia Kielak sukcesem zakończyły kwalifikacje do turnieju głównego Beach Pro Tour Futures w Madrycie i jutro podobnie jak Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska przystąpią do walki w turnieju głównym.

Łodej/Kielak - Vili/Tsenova 2:0 (21:8, 21:11)
Spotkanie rundy kwalifikacyjnej było kompletną dominacją Polek, które rozbiły Bułgarki w dwóch setach. W pierwszej partii wygranej 21:8 aż trzy asy serwisowe zapisała na swoim koncie Julia Kielak. W drugiej odsłonie nasze zawodniczki również dominowały na boisku. Ich rywalki skończyły tylko jeden atak, a większość ich punktów pochodziła z błędów naszych zawodniczek. Julia Kielak zakończyła to spotkanie z dorobkiem 7 punktowych ataków i 3 asów, a Marta Łodej miała na swoim koncie 10 skutecznych ataków.

Łodej/Kielak - Malmstrom/Rudberg 2:0 (21:12, 9:21, 15:13)
W decydującym starciu Polki zmierzyły się ze szwedzką parą. W partii otwarcia nasze zawodniczki wygrały 21:12, korzystając z błędów rywalek. Same bardzo dobrze prezentowały się na zagrywce i w bloku. Drugi set wyglądał kompletnie inaczej, Szwedki zaczęły świetnie atakować, a nasza para nie mogła odnaleźć swojego rytmu gry. Polki szybko wyciągnęły wnioski z poprzedniej odsłony i tie-break był niezwykle zaciętą rywalizacją o awans. Marta Łodej i Julia Kielak popełniały mniej błędów i były skuteczniejsze w ataku, rozstrzygając mecz na swoją korzyść 15:13. Marta Łodej zdobyła w tym spotkaniu 11 punktów (10 ataków, 1 as), a Julia Kielak zgromadziła 10 punktów (8 ataków, 1 blok, 1 as).