BPT Futures Madryt: Gruszczyńska/Wachowicz ze złotem!

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Martyna Szydłowska

19 maj 2024

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz triumfują w turnieju Beach Pro Tour Futures w Madrycie. Polki w ekspresowym tempie pokonały Ukrainki w wielkim finale, wcześniej bez większych problemów wygrały swoje półfinałowe starcie z łotewską parą Ebere/Konstantinova.

Półfinał: Gruszczyńska/Wachowicz - Ebere/Konstantinova 2:0 (21:12, 21:12)

Polki bardzo dobrze otworzyły spotkanie, odskakując na trzypunktowe prowadzenie przy stanie 8-5. Mimo chwilowych problemów przy zagrywce Konstantinovej (12-11), nasze zawodniczki zatrzymały rywalki i z Aleksandrą Wachowicz na zagrywce wygrały 6 kolejnych akcji (18-11).  Wachowicz nie tylko świetnie serwowała, ale i blokowała (3 punkty w tym elemencie). Drugi set od początku przebiegał pod dyktando Polek (9-4), które konsekwentnie dominowały na boisku (14-9; 19-12), zamykając mecz wynikiem 21-12. W ataku nasza para zdeklasowała rywalki 22-9! W całym spotkaniu Jagoda Gruszczyńska zapisała na swoim koncie 11 punktowych ataków (58% skuteczności), Aleksandra Wachowicz również miała na swoim koncie 11 wygranych ataków (73% skuteczności), 4 bloki i 1 as serwisowy.

Mecz o 1. miejsce: Gruszczyńska/Wachowicz - Davidova/Khmil 2:0 (21:14, 21:13)

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz potrzebowały zaledwie 30 minut, aby w wielkim finale pokonać ukraińską parę Davidova/Khmil. Biało-Czerwone wywierały presję zagrywką na swoich rywalkach, które popełniały bardzo dużo błędów. Nasze zawodniczki były też skuteczniejsze w ataku, co pozwoliło im zbudować sobie sporą przewagę w obu partiach, wygranych odpowiednio 21-14 i 21-13. W ataku brylowała Aleksandra Wachowicz, która w tym elemencie zdobyła 12 punktów (43% skuteczności), a na swoim koncie zapisała również punktowy blok i 3 asy. Jagoda Gruszczyńska 5-krotnie punktowała w ataku.