Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

10 paź 2024

Mecz z SMS PZPS Szczyrk, w dodatku na własnym boisku, miał być dla Piły formalnością i z szybką trzypunktową wygraną. Tymczasem zespoły podzieliły się punktami, z czego Pile pozostał w udziale tylko jeden. Uczennice z Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrały mecz z Pilarkami w pięciu setach 3:2

Już początek pierwszego seta zapowiadał, że będzie to dla KS trudny mecz. Przyjezdne bez tremy zaatakowały pilski zespół, zdobywając kilkupunktową przewagę. Było już 5:10. Remis na tablicy pojawił się dopiero przy wyniku 14:14. Od tego momentu zawodniczki Damiana Zemły grały dokładniej, pilnowały siatki, zdobywały punkty krok po kroku powiększając przewagę. Na taką grę czekali kibice, a KS wygrał seta do 18.

1. Liga Siatkówki Kobiet, mecz 3. kolejki KS Piła – SMS PZPS Szczyrk I 3:2 (25:18, 19:25, 20:25, 25:18, 16:18)

Po pierwszych trudnościach miało już być dla Piły „z górki”. Było wręcz przeciwnie. Od samego początku SMS narzucił swoje tempo i swoją grę. Przy 9:10 dla gości wydawało się, że nastąpi powtórka z pierwszej odsłony, ale nic z tego. Zawodniczki Marcina Orlika nabrały wiatru w żagle i zaczęły odpływać gospodyniom, nie oddając prowadzenia aż do końca tej partii. Nie pomogła nawet charakterystyczna dla Damiana Zemły potrójna zmiana. SMS wygrał drugiego seta do 19. Przy 1:1 w setach każda z drużyn nadal miała szansę na zgarnięcie całej puli punktowej.

Trzeci set niczym deja vu zaczął się od prowadzenia siatkarek ze Szczyrku. Sytuacja się jednak wyrównała i nabrała rumieńców. Po pilskiej stronie pojawiły się w reszcie bloki, gra zrobiła się bardziej zacięta, o czym świadczył wynik 15:15. Od tego stanu jednak rosnąć zaczęła przewaga gości, aż do ich wygranej do 20.

Czwarta odsłona dała kibicom najwięcej emocji. Daria Dąbrowska, Alina Bartkowska i Julia Rajewska popisywały się udanymi akcjami, zdobywając punkty dla Piły. Ożywiły się nie tylko zawodniczki ale i publiczność. Wygrana Pilanek doprowadziła do dodatkowego seta.

Tie break był już dla gospodyń dosłowną drogą przez mękę. Od 9:9 na przemian prowadziła raz jedna, raz druga drużyna. Piła miała w górze piłkę meczową, jednak to siatkarska młodzież cieszyła się finalnie z wgranej w pięciu setach 2:3.

MVP spotkania została wybrana Gabriela Robińska.

Największymi wygranymi tego spotkania (a zarazem wygraną dla klubu) byli kibice. Po przerwie wakacyjnej licznie zjawili się w hali pilskiego MOSiR-u i mocno wspierali swój zespół, mimo momentami mocno falującej gry

KS Piła – SMS PZPS Szczyrk I 3:2 (25:18, 19:25, 20:25, 25:18, 16:18)

KS Piła: Wiktoria Pisarska, Alina Bartkowska-Kluza, Julia Rajewska, Kamila Kobus, Katarzyna Góźdź, Daria Dąbrowska, Ewa Machowska (L) oraz Paulina Jagła, Agnieszka Czerwińska, Emilia Szubert, Magdalena Piekarz (L)
Trener – Damian Zemło

SMS PZPS Szczyrk I: Nadia Siuda, Natasza Ornoch, Anna Dorywalska, Gabriela Robińska, Daria Wieczorek, Maja Koput, Nicole Gucwa (L) oraz Maria Minkiewicz, Zofia Pinderska