PGE Projekt Warszawa najlepszy w XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

SiatkówkaRozgrywki krajowe

K P

01 wrz 2024

Siatkarze PGE Projektu Warszawa wygrali XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, który zakończył się w niedzielę w Swarzędzu. Stołeczny zespół w finale pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:23, 26:24). W sumie podopieczni trenera Piotra Grabana w Swarzędzu przegrali tylko jednego seta – w półfinale z PGE GIEK Skrą Bełchatów.

Niedzielne finałowe starcie było bardzo zacięte, choć skończyło się wynikiem 3:0, a kibice, którzy wypełnili halę w Swarzędzu nie mogli narzekać na brak emocji. Gdy w trzeciej partii PGE Projekt prowadził 16:11 wydawało się, że emocje się skończyły. Seria świetnych zagrywek Daniela Chitigoia pozwoliły kędzierzynianom na doprowadzenie do remisu i grę na przewagi. I tym razem jednak lepszy okazał się PGE Projekt. Nagrodę dla MVP finałowego meczu otrzymał przyjmujący stołecznej drużyny Artur Szalpuk.

Trzecie miejsce w dziewiętnastej edycji Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia zajęli mistrzowie Polski z Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali 3:0 PGE GIEK Skrę (27:25, 25:21, 25:22). We wszystkich partiach bełchatowianie gonili graczy z Jastrzębia-Zdroju, ale tylko raz, w pierwszym secie, udało im się doprowadzić do gry na przewagi. Cały mecz zakończył asem serwisowym Tomasz Fornal.

Kolejny silnie obsadzony turniej odbędzie się w kolejny weekend, gdy w Lublinie o zwycięstwo w BOGDANKA Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zagrają Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, BOGDANKA LUK Lublin i włoski potentat Sir Safety Perugia.