Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

07 sie 2024

Siatkarze Polski i Francji zagrają w finale igrzysk olimpijskich. O brązowy medal walczyć będą zespoły USA i Włoch.

W drugim półfinale Francja wygrała z Włochami 3:0 (25:20, 25:21, 25:21). Broniący złotego medalu gospodarze igrzysk niespodziewanie łatwo wyeliminowali swoich rywali.

W pierwszym i drugim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 17:17. Następnie punkt po punkcie Francuzi spokojnie powiększali przewagę.

W trzeciej partii francuscy gracze prowadzili już 24:18. Takiej przewagi stracić już nie mogli. Włosi zdobyli jeszcze trzy punkty i na więcej gospodarze już im nie pozwolili

W piątek o godz. 16:00 rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce. Finał igrzysk olimpijskich z udziałem Polski i Francji odbędzie się w sobotę o godz. 13:00.

Przypomnijmy, że w poprzednich igrzyskach w Tokio Francuzi wyeliminowali Biało-Czerwonych w ćwierćfinale. Igrzyska w Paryżu to jedenaste dla polskich siatkarzy. Debiutowali w 1968 roku w Meksyku. Biało-Czerwoni po 48 latach przerwy znowu z medalem olimpijskim.

Francja: Barthelemy Chinenyeze, Jean Patry, Earvin N'Gapeth, Antoine Brizard, Nicolas Le Goff, Trevor Clevenot, Jenia Grebennikov (L) oraz Quentin Jouffroy, Benjamin Toniutti, Yacine Louati. Trener: Andrea Giani.

Włochy: Alessandro Michieletto, Simone Giannelli, Gianluca Galassi, Daniele Lavia, Yuri Romano, Roberto Russo, Fabio Balaso (L) oraz Luca Porro. Trener: Ferdinando De Giorgi.