IO2024: Brazylia-USA i Turcja-Włochy w półfinałach turnieju kobiet

SiatkówkaReprezentacjeSeniorki

K P

06 sie 2024

Brazylia z USA i Turcja z Włochami zagrają w półfinałowych meczach olimpijskiego turnieju siatkarek. Biało-Czerwone zostały wyeliminowane, ale zasłużyły na brawa za awans do najlepszej ósemki.

Poza meczem Chiny-Turcja trzy pozostałe nie dostarczyły emocji. Polska przegrała z USA 0:3  (22:25, 14:25, 20:25). Obrończynie złotego medalu od początku do końca zmierzały po zwycięstwo. Na początku trzeciej partii polskie siatkarki prowadziły kilkoma punktami, ale Amerykanki szybko odrobiły straty.

Brazylia wygrała z Dominikaną 3:0 (25:22, 25:13, 25:17) i ani przez moment nie pozostawiła rywalkom jakichkolwiek złudzeń co do tego kto jest lepszy.

Włochy wygrały z Serbią 3:0 (26:24, 25:20, 25:20) i tylko w pierwszym secie kibice mieli sporo emocji i na pewno oczekiwania dotyczące tego spotkania były większe.

Spotkanie Chin z Turcją zapowiadało się bardzo emocjonująco i takim było. O końcowym wyniku decydował tie break. Zespół Chin przez wielu uważany za faworyta przegrał 2:3 (25:23, 21:25, 24:26, 25:21, 12:15).

Warto przypomnieć, że Włoszki mierzyły się z Turczynkami w fazie grupowej i siatkarki z Włoch wygrały bez straty seta.