IO2024: Polska zagra w półfinale z USA

SiatkówkaReprezentacjeSeniorzy

K P

05 sie 2024

Włochy z Francją oraz Polska z USA zagrają w meczach półfinałowych turnieju olimpijskiego siatkarzy. Biało-Czerwoni pewnie wygrali ze Słowenią 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:20). Jednak w trzech kolejnych ćwierćfinałowych spotkaniach było zdecydowanie więcej emocji i dramatów.

Mecze półfinałowe odbędą się w środę 7 sierpnia. Spotkanie Polaków zaplanowano na godzinę 16.00. Z kolei o 20.00 do gry przystąpią Włosi i Francuzi.

Po siatkarzach polskich i słoweńskich na boisko wyszły zespoły Włoch i Japonii. Wygrali ci pierwsi  3:2 (20:25, 23:25, 27:25, 26:24, 17:15), ale w trzecim secie przegrywali 21:24. Wydawało się, że Japończycy zmierzają do zwycięstwa i wyeliminowania mistrzów świata. Włosi jednak odrobili straty i wygrali na przewagi.

W kolejnym spotkaniu Francja wygrała z Niemcami 3:2 (18:25, 26:28, 25:20, 25:21, 15:13). Trenerem tych drugich jest Michał Winiarski.

W tym spotkaniu zobaczyliśmy wielu zawodników, występujących na co dzień w klubach PlusLigi. Najwięcej punktów dla Francuzów zdobyli Earvin N'Gapeth (21) oraz Trevor Clevenot (20), a dla Niemców Georg Grozer (22) i Anton Brehme (14).

Jako ostatni w ćwierćfinałach zagrali siatkarze USA i Brazylii. Wygrali Amerykanie 3:1 (26:24, 28:30, 25:19, 25:19). W czwartym secie Brazylijczycy doprowadzili do stanu 21:19. Jednak Thomas Jaeschke i Matthew Anderson skończyli ważne akcje. W ostatniej akcji skutecznie zaatakował Taylor Averill. W drużynie amerykańskiej zobaczyliśmy również kilku graczy, którzy grali bądź grają w klubach PlusLigi.