Na zakończenie zmagań w grupie C XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak przegrali z niemiecką parą Ehlers/Wickler 0:2.

IO 2024: Bryl/Łosiak – Ehlers/Wickler 0:2

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Angelika Knopek

03 sie 2024

Na zakończenie zmagań w grupie C XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 siatkarze plażowi, Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak, zagrali z niemieckim duetem Nils Ehlers/Clemens Wickler. Wcześniej tym sezonie Polacy spotkali się już z reprezentantami Niemiec dwukrotnie –  w portugalskim Espinho przegrali z nimi 0:2, natomiast w szwajcarskim Gstaad triumfowali 2:1. Tym razem zwycięsko z tego starcia wyszli Niemcy, wygrywając bez straty seta.

Bryl/Łosiak – Ehlers/Wickler 0:2 (19:21, 15:21)

Niemcy rozpoczęli dzisiejsze spotkanie od skutecznego bloku na Michale Brylu (1:0), szybko jednak zaczęli popełniać błędy, myląc się między innymi w polu serwisowym (7:7). Zespoły przez dłuższy czas prowadziły wyrównaną walkę, lecz przy zagrywce Bartosza Łosiaka, Biało-Czerwonym po raz pierwszy udało się zbudować trzypunktową przewagę (14:11). Dzisiejsi rywale nie mieli jednak najmniejszego zamiaru poddać się bez walki i najpierw odrobili straty (18:18), a następnie sięgnęli po zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania (21:19).

W drugim secie początkowo to niemiecka para Ehlers/Wickler wyszła na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Niesieni zwycięstwem w poprzedniej partii rywale bardzo dobrze radzili sobie zarówno w bloku, jak i na zagrywce (10:4), dzięki czemu wypracowali sobie bezpieczną przewagę punktową i nie pozwolili Polakom złapać ze sobą kontaktu punktowego (16:10). Finalnie dzięki znacznie wyższej skuteczności w ataku w tej partii oraz mniejszej liczbie błędów własnych Niemcy bez większych problemów rozstrzygnęli ten set na swoją korzyść, kończąc tym samym również cały mecz (21:15).