BPT Futures Brussels: Polskie pary grają dalej

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

02 sie 2024

W piątek rozpoczęły się zmagania w głównej drabince turnieju Beach Pro Tour Futures w Brukseli. Marta Łodej i Julia Kielak, które awans do głównego turnieju wywalczyły w kwalifikacjach przegrały pierwsze grupowe spotkanie, jednak drugie rozstrzygnęły na swoją korzyść i w sobotę zagrają w kolejnej rundzie. Rozstawieni w turnieju Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak w piątek zapisali na swoim koncie zwycięstwo po wycofaniu się z gry rywali, dlatego są pewni dalszej gry.

Kraft/Denaburg - Łodej/Kielak 2:0 (21:19, 21:13)

W pierwszym meczu grupy D, Polki zmierzyły się z amerykańskim duetem Kraft/Denaburg. Choć początek spotkania był dość wyrównany, to rywalki szybko przejęły inicjatywę. Amerykanki bardzo dobrze spisywały się we wszystkich elementach. Marta Łodej i Julia Kielak starały się zawiesić przeciwniczkom wysoko poprzeczkę - za sprawą trudnej zagrywki - ale niestety musiały uznać wyższość rywalek po dwóch setach. Julia Kielak zdobyła 11 punktów (8 ataków - 53% skuteczności, 3 asy), a Marta Łodej 15 (13 ataków - 48% skuteczności, 2 asy).

Łodej/Kielak - Dunarova/Mokra 2:1 (22:24, 21:15, 15:10)

W meczu o pozostanie w turnieju Marta Łodej i Julia Kielak podejmowały Czeszki. Partia otwarcia była niezwykle zacięta, ale ostatecznie na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęły ją rywalki. Następnie kontrolę nad sytuacją na boisku przejęły Polki, które pewnie wygrały dwa kolejne sety, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy.

Janiak/Brożyniak - Witvrouwen/Humblet A. 2:0 (w/o)

Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak w pierwszym meczu mieli zmierzyć się z reprezentantami Belgii, jednak ci nie przystąpili do meczu, co oznacza, że Polacy już teraz mają zapewniony udział w kolejnej fazie turnieju. Drugi mecz grupowy pary Janiak/Brożyniak przeciwko austriackiej parze Pascariuc/Leitner zaplanowano na sobotę na 9:50.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć TUTAJ.