BPT Futures Brussels: Łodej/Kielak z awansem do głównej drabinki

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

01 sie 2024

Czwartkowe kwalifikacje zainaugurowały rywalizację w turnieju Beach Pro Tour Futures w Brukseli. Marta Łodej i Julia Kielak wywalczyły awans do głównej drabinki, ta sztuka nie udała się jednak Michałowi Koryckiemu i Miłoszowi Krukowki. W turnieju głównym wystąpią również rozstawieni Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak.

Łodej/Kielak - Collette/Johansen 2:1 (19:21, 21:9, 15:9)

Marta Łodej i Julia Kielak walkę o awans rozpoczęły od meczu z francuską parą Collette/Johansen. Rywalki wygrały zaciętą pierwszą partię, ale potem to nasze zawodniczki dyktowały warunki na boisku, pewnie wygrywając zarówno drugi set, jak i tie-break. Marta Łodej zdobyła 18 punktów w tym meczu (16 ataków - 48% skuteczności, 2 asy), a Julia Kielak 15 (12 ataków - 46% skuteczności, 3 asy).

Łodej/Kielak - Wandeler/Fluckiger 2:1 (21:12, 18:21, 15:13)

Decydujące o awansie do głównej drabinki spotkanie Polki stoczyły ze Szwajcarkami. Chociaż pierwszy set był w pełni kontrolowany przez nasze zawodniczki, to następna partia oraz tie-break były bardzo wyrównane, a atutem rywalek była zagrywka. Ostatecznie jednak to Polki wyszarpały zwycięstwo i awans do turnieju głównego. Marta Łodej tym razem zapisała na swoim koncie 21 punktów (14 ataków - 67% skuteczności, 7 bloków), a Julia Kielak dodała do tego 11 punktów (7 ataków - 39% skuteczności, 1 blok, 3 asy).

Korycki/Kruk - Mehandzhiyski/Kalchev 2:0 (21:13, 21:18)

Michał Korycki i Miłosz Kruk kwalifikacje rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad bułgarską parą Mehandzhiyski/Kalchev. Polacy popełniali znacznie mniej błędów i bardzo dobrze zagrywali (4 asy). Miłosz Kruk zdobył 10 punktów (6 ataków - 50% skuteczności, 2 bloki, 2 asy), a Michał Korycki 20 (18 ataków - 67% skuteczności, 2 asy).

Korycki/Kruk - Pascariuc/Leitner 0:2 (17:21, 17:21)

Mecz drugiej rundy kwalifikacji niestety nie układał się po myśli Biało-Czerwonych. Tym razem to rywale mieli po swojej stronie atut zagrywki (7 asów) i mimo walki Polaków, to Austriacy awansowali do głównej drabinki, wygrywając w dwóch setach. Obaj nasi zawodnicy zdobyli po 9 punktów Miłosz Kruk  7 ataków (47% skuteczności) i 2 bloki, a Michał Korycki 8 ataków (67% skuteczności) 1 as.

Zmagania w głównej drabince Marta Łodej i Julia Kielak rozpoczną w grupie D, mierząc się z amerykańską parą Kraft/Denaburg (11:00). Również Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak zagrają w grupie D - ich pierwszymi rywalami będzie belgijski duet Witvrouwen/Humblet (14:30).