Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak wygrali pierwsze spotkanie w fazie grupowej XXXIII Letnich Igrzyska Olimpijskich w Paryżu.

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

30 lip 2024

Siatkarze plażowi, Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak, rozpoczęli dzisiaj zmagania w XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.  W fazie grupowej ich pierwszym rywalem był australijski duet Hodges/Schubert, który Polacy pokonali bez straty seta.

Bryl/Łosiak – Hodges/Schubert 2:0 (21:16, 21:16)

Zespoły rozpoczęły dzisiejsze spotkanie od wyrównanej walki punkt za punkt (4:4) i przez dłuższy czas żadna z par nie była w stanie wypracować sobie przewagi punktowej (10:10). Sytuacja zmieniła się, gdy w polu zagrywki ponownie zameldował się Michał Bryl, który znacznie utrudnił rywalom przyjęcie i tym samym rozegranie poprawnej akcji, dzięki czemu Biało-Czerwoni po raz pierwszy objęli pięciopunktowe prowadzenie (16:11). Na tym etapie gry Australijczycy nie byli już w stanie odrobić strat (19:14) i ostatecznie musieli pogodzić się z porażką w premierowej odsłonie spotkania (21:16).

W początkowej fazie drugiego seta tym razem to drużyna z Australii była stale o punkt lub dwa lepsza (4:2), Thomas Hodges bardzo dobrze radził sobie w bloku, zdobywając w całym meczu cztery oczka w tym elemencie (7:7). Biało-Czerwoni byli za to o wiele skuteczniejsi w ataku i mimo nieco słabszego początku, szybko wrócili do prezentowanej w poprzedniej partii dobrej dyspozycji, ponownie obejmując kilkupunktowe prowadzenie (13:9). Na przestrzeni całego spotkania Australijczycy popełnili niemal dwa razy więcej błędów własnych niż Polacy (19:15), co w dużej mierze przełożyło się na ich porażkę zarówno w tym secie, jak i całym meczu (21:16).