BPT Futures Leuven: Bez polskich par w strefie medalowej

Siatkówka plażowaReprezentacje

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Martyna Szydłowska

20 lip 2024

Turniej Beach Pro Tour Futures w Leuven wkroczył w decydującą fazę, niestety sobota okazała się ostatnim dniem z udziałem polskich par. Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio były o krok od strefy medalowej, ale ostatecznie przegrały swój ćwierćfinał, kończąc na 5. miejscu. Marta Łodej i Julia Kielak zakończyły zmagania na 9. miejscu.

Runda 12: Łodej/Kielak - Luini/Poiesz 0:2 (20:22, 19:21)

W meczu o awans do najlepszej ósemki Marta Łodej i Julia Kielak podejmowały holenderską parę Luini/Poiesz. Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt, jednak później to rywalki przejęły inicjatywę wychodząc na prowadzenie 14-11. Polki, które solidnie prezentowały się zarówno w ataku, jak i na zagrywce doprowadziły do wyrównania 19-19 i miały swoją szansę na wygranie tej partii. Niestety jej nie wykorzystały, a chwilę później atak Luini zamknął tego seta na korzyść rywalek. Holenderki dobrze otworzyły drugi set (4-1) i utrzymywały bezpieczną przewagę (16-10). W samej końcówce nasze zawodniczki zniwelowały dystans, ale nie zdołały powstrzymać rywalek, które wygrały tego seta 21-19 i cały spotkanie. Marta Łodej zdobyła 15 punktów (1 as, 14 ataków - 50% skuteczności), a Julia Kielak 8 (3 asy, 5 ataków - 25% skuteczności).

Runda 12: Makhno/Makhno - Ciężkowska/Łunio 0:2 (22:24, 13:21)

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio o awans do ćwierćfinału walczyły z ukraińską parą Makhno/Makhno. Polki dobrze otworzyły mecz i przy zagrywce Łunio wyszły na prowadzenie 9-6 i utrzymywały się na prowadzeniu do stanu 17-17. Ukrainki jako pierwsze miały piłkę setową, jednak atakiem Łunio nasze zawodniczki ją wybroniły, a następnie za trzecią szansą zamknęły partię otwarcia 24-22 na swoją korzyść. Drugi set był kompletną dominacją Biało-Czerwonych, które zamknęły ten set 21-13. Urszula Łunio zgromadziła w tym spotkaniu 21 punktów (4 asy, 17 ataków - 57% skuteczności), a Małgorzata Ciężkowska 9 (2 bloki, 7 ataków - 47% skuteczności).

Ćwierćfinał: Denaburg/Kraft - Ciężkowska/Łunio 2:0 (21:19, 21:18)

O wejście do najlepszej czwórki, a więc do strefy medalowej, Polki rywalizowały z Amerykankami. Chociaż pierwsze przewagę (9-6) wypracowały sobie nasze zawodniczki po asie serwisowym Łunio, Amerykanki dość szybko wyrównały (12-12) i do stanu 19-19 obie pary szły punkt za punkt. Niestety nieudany atak Uli Łunio zakończył tę partię na korzyść rywalek 21-19. Drugi set był od początku pod kontrolą Amerykanek (13-10), nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 13-13 i do stanu 17-17 dotrzymywały kroku rywalkom. Niestety w końcówce Amerykanki przyspieszyły i zamknęły set i mecz 21-18. Obie nasze zawodniczki zdobyły po 11 punktów - Małgorzata Ciężkowska miała na swoim koncie 10 ataków (38% skuteczności) i 1 asa, a Urszula Łunio 2 asy i 9 ataków (39% skuteczności).

Pełen harmonogram turnieju oraz wyniki wszystkich spotkań aktualizowane na żywo dostępne są TUTAJ.