ME U18M: Polska - Bułgaria 3:1

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

K P

18 lip 2024

W rozgrywanych w Bułgarii mistrzostwach Europy chłopców do 18 lat zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej. Polscy siatkarze w ostatnim spotkaniu wygrali z Bułgarią 3:1, a awans do najlepszej czwórki turnieju zapewnili sobie już wcześniej. Do półfinału zakwalifikowała się również Francja, która zajęła pierwsze miejsce.

Polska – Bułgaria 3:1 (20:25, 25:18, 25:20, 25:17)

W pierwszym secie gospodarze okazali się lepsi w końcówce. Polski zespół prowadził 8:4 i 16:15. Od stanu po 19 rywale uzyskali wyraźną przewagę. Set drugi to już zdecydowane zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego, którzy już na początku objęli wyraźne prowadzenie 6:1 i 8:3. W trzeciej partii gra długo była wyrównana – 13:12, 20:19. Tym razem to Biało-Czerwoni pewnie rozstrzygnęli losy rywalizacji na swoją stronę. W czwartym secie polscy siatkarze bardzo szybko przyjęci inicjatywę na boisku i zasłużenie wygrali

Przypomnijmy, że polski zespół w znakomitym stylu wygrał w grudniu w Gruzji mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) i wywalczył awans do kontynentalnego czempionatu.