ME U18M: Polska - Portugalia 3:0

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

KP

17 lip 2024

Po dniu przerwy wznowione zostały rozgrywki w mistrzostwach Europy do lat 18 chłopców, które odbywają się w Bułgarii. Polska zagrała z Portugalią, która wcześniej odniosła dwa zwycięstwa po 3:0 z Ukrainą i Austrią. Jednak w spotkaniu z podopiecznymi trenera Jacka Nawrockiego byli zespołem wyraźnie słabszym.

Polska – Portugalia 3:0 (25:19, 25:13, 25:17)

W pierwszym secie wyrównany był tylko początek i po kilku akcjach mieliśmy wynik 3:3. Następnie Polska w serii zdobyła cztery punkty i już nie oddała prowadzenia do końca, które wynosiło m.in. 16:12 oraz 21:17.

Od początku drugiego seta przewaga polskiego zespołu była ogromna. Młodzi Portugalczycy pierwszy punkt zdobyli przy stanie 9:0. Do końca partii prowadzenie Biało-Czerwonych oscylowało w granicach dziesięciu punktów (16:6, 21:11).

W trzecim secie rywale dotrzymywali kroku polskim siatkarzom do stanu po 6. Następnie uwidoczniła się przewaga Oskara Trawki i jego kolegów. Biało-Czerwoni byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pewnie wygrali.

W dotychczasowych sześciu meczach polski zespół odniósł pięć zwycięstw i doznał jednej porażki – 1:3 z Francją. W czwartek w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Polska zagra z Bułgarią.