Reprezentacja Polski siatkarzy U18 odniosła kolejne zwycięstwo w młodzieżowych Mistrzostwach Europy, bez straty seta pokonując Turcję.

ME U18M: Polska - Turcja 3:0

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

Angelika Knopek

14 lip 2024

Reprezentacja Polski siatkarzy U18 odniosła kolejne zwycięstwo w młodzieżowych Mistrzostwach Europy, rozgrywanych w bułgarskiej Sofii. Polacy bez straty seta pokonali kolejnego grupowego rywala  reprezentację Turcji.

Polska  Turcja 3:0 (25:13, 25:23, 27:25)

Biało-Czerwoni po raz kolejny w fantastycznym stylu otworzyli mecz mistrzostw Europy, błyskawicznie obejmując kilkupunktowe prowadzenie (9:3). Bardzo dobrze w ataku spisywali się Patryk Dudek oraz Bartosz Chrzanowski (15:6), Turcy natomiast byli zupełnie rozregulowani i popełniali bardzo dużo niewymuszonych błędów własnych, oddając naszym siatkarzom wiele punktów (19:8). Premierowa odsłona spotkania od początku do końca przebiegła pod dyktando Polaków, którzy finalnie odnieśli wysokie zwycięstwo, imponującą różnicą aż dwunastu punktów (25:13).

Drugi set miał bliźniaczy początek do partii poprzedniej, polscy siatkarze szybko odskoczyli przeciwnikom na kilka punktów (9:4), jednak reprezentanci Turcji nie zamierzali składać broni i pomimo słabego występu w poprzedniej odsłonie, znacznie poprawili swoją grę i zmniejszyli dzielący ich od Polaków dystans punktowy do dwóch oczek (16:14). W końcówce, choć wydawało się już, że podopieczni Jacka Nawrockiego mają sytuację pod pełną kontrolą (20:14), rywale niespodziewanie znów niebezpiecznie się zbliżyli (24:22), lecz ostatecznie nie zdołali wyrwać naszej drużynie zwycięstwa (25:23).

W trzecią partię tym razem zdecydowanie lepiej weszli Turcy, którzy po raz pierwszy w tym spotkaniu zbudowali trzypunktową przewagę (9:6). Ten set rywale rozpoczęli z Ege Ersoyem w podstawowym składzie, który zmienił Demira Uzuncę na pozycji przyjmującego i miał znaczny wkład w poprawę skuteczności swojej reprezentacji (14:11). Nasi reprezentanci byli bardzo zdeterminowani, by powrócić do prezentowanej wcześniej dobrej dyspozycji i w końcu doprowadzili do wyrównania wyniku (20:20), a losy tej rywalizacji rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi (24:24), w której triumfowali Biało-Czerwoni (27:25).

Polska: Chrzanowski, Drąg, Dudek, Trawka, Kiciński, Lenik, Schadach (L) oraz: Falkowski, Durski, Szczurowski, Pobrotyn

Turcja: Akarsu, Ayranci, Ünver, Şenturk, Han, Uzunca, Yagli (L) / Titiz (L) oraz: Karahan, Ersoy