Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 18, prowadzona przez trenera Jacka Nawrockiego, rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach Europy

fot. CEV

Mistrzostwa Europy U18M: Polska - Ukraina 3:0

Kategoria

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

Autor

Angelika Knopek

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

10 lip 2024

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat osiemnastu, prowadzona przez trenera Jacka Nawrockiego, rozpoczęła dzisiaj zmagania w Mistrzostwach Europy. Na otwarcie turnieju Polacy bez żadnych problemów pokonali reprezentację Ukrainy, a ramach dalszych rozgrywek grupy I Biało-Czerwoni zmierzą się w stolicy Bułgarii kolejno jeszcze z Austrią, Finlandią, Turcją, Francją, Portugalią oraz na końcu  z gospodarzami turnieju. 

Polska  Ukraina 3:0 (25:12, 25:14, 25:12)

Pierwsze spotkanie w europejskim czempionacie lepiej rozpoczęli nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy (2:0), jednak Biało-Czerwoni bardzo szybko odrobili tę niewielką stratę i już po chwili objęli czteropunktowe prowadzenie (7:3). Rywale zupełnie nie potrafili ustabilizować swojej gry i popełniali bardzo dużo niewymuszonych błędów własnych, co pozwoliło naszej drużynie powiększyć swoją przewagę (14:5). Polacy całkowicie zdominowali przeciwników, świetnie spisując się we wszystkich elementach (20:8), dzięki czemu w premierowej odsłonie meczu odnieśli imponujące zwycięstwo, różnicą aż punktów trzynastu (25:12). 

Początkowa faza drugiej partii miała już o wiele bardziej wyrównany przebieg (5:4), przez dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt (10:9), choć wiele wskazywało na to, że zespół ukraiński otrząsnął się z porażki i wrócił do walki, to jednak w decydującym momencie podopieczni trenera Jacka Nawrockiego zanotowali świetną serię w polu serwisowym, punktując bezpośrednio z zagrywki (16:11). Finalnie największą bolączką rywali w dalszym ciągu była wyjątkowo wysoka liczba błędów własnych, co nasi siatkarze bez skrupułów wykorzystali, triumfując również w drugim secie (25:14).

W ostatniej odsłonie tego starcia młodzi reprezentanci Polski nie zamierzali zwalniać tempa i z wielką determinacją kroczyli w kierunku zwycięstwa bez straty seta (7:4). Jednym z najważniejszych filarów naszej drużyny był przyjmujący Bartosz Chrzanowski, który raz po raz punktował na siatce (15:8), a w całym spotkaniu zdobył piętnaście oczek. Dobrze funkcjonował dzisiaj również polski blok (osiem punktów zdobytych w tym elemencie, przy zaledwie dwóch blokach Ukraińców). Końcowa faza, podobnie jak w poprzednich setach, była pokazem siły Polaków (20:9), którzy zakończyli mecz kolejnym punktowym blokiem (25:12). 

Polska: Dudek, Drąg, Chrzanowski, Trawka, Lenik, Kiciński, Schadach (L)

Ukraina: Svyrydov, Yatsenko, Riazanov, Tkachenko, Yukhymchuk, Kvotsevych, Boiko (L)

Harmonogram turnieju (wg czasu polskiego):

11.07.2024  g. 19.00: Polska  Austria
12.07.2024  g. 14.00: Polska  Finlandia
14.07.2024  g. 14.00: Polska  Turcja
15.07.2024  g. 19.00: Polska  Francja
17.07.2024  g. 11.30: Polska  Portugalia
18.07.2024  g. 19.00: Polska  Bułgaria

#TAGI