BPT Elite16 Vienna: Wojtasik/Kociołek odpadają w kwalifikacjach

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Martyna Szydłowska

09 lip 2024

Niestety Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrywają z ukraińską parą Davidova/Khmil w pierwszej rundzie kwalifikacji turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Wiedniu. W czwartek do akcji w turnieju głównym wkroczą Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Davidova/Khmil - Wojtasik/Kociołek 2:0 (21:17, 21:10)

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które do międzynarodowej rywalizacji powróciły podczas turnieju Beach Pro Tour Challenge w Starych Jabłonkach, w Wiedniu miały szansę sprawdzenia się w zawodach rangi Elite16. Niestety w pierwszej rundzie kwalifikacji trafiły na mocną ukraińską parę Davidova/Khmil, które od początku tego spotkania dominowały na boisku. Ukrainki przy bardzo dobrej dyspozycji na zagrywce i świetnej pracy w bloku Khmil (4 bloki w pierwszym secie) wypracowały sobie szybko wysokie prowadzenie (9-2, 13-6). Nasza para ofiarnie walczyła o każdą piłkę i od stanu 19-12, Polki zmniejszyły stratę do 19-17 dzięki sytuacyjnym atakom obu naszych zawodniczek. Jednak to nie wystarczyło, aby wybronić tego seta, który zakończył się wynikiem 21-17.

Drugi set był kompletną dominacją Ukrainek, które rozpoczęły od prowadzenia 5-1 i błyskawicznie powiększały dystans (11-5, 19-8), kończąc tę partię i mecz 21-10. Kinga Wojtasik zdobyła w tym spotkaniu 12 punktów - 9 ataków, 2 bloki i 1 as serwisowy, Katarzyna Kociołek zapisała na swoim koncie 8 punktowych ataków.