BPT Elite16 Gstaad: Bryl/Łosiak wygrywają grupę

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Martyna Szydłowska

05 lip 2024

Michał Bryl i Bartosz Łosiak z kompletem zwycięstw wygrywają grupę D i awansują do ćwierćfinałów turnieju Beach Pro Tour ELite16 w Gstaad. Po odniesieniu zwycięstw nad parami Ehlers/Wickler i Evandro/Arthur w tie-breakch, w ostatnim meczu grupowym w piątek bez straty seta pokonali parę reprezentantów gospodarzy Krattiger/Breer. W sobotę Biało-Czerwoni zagrają o awans do półfinału.

Krattiger/Breer - Bryl/Łosiak 0:2 (15:21, 14:21)

W ostatnim meczu fazy grupowej Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy Marco Krattigerem i Florianem Breerem. Polacy od początku przejęli inicjatywę na boisku, narzucając swoje warunki gry i sprawnie budując przewagę (5-2, 10-5). Świetnie w bloku (3 punkty w tym secie) - i ataku (7) - spisywał się Michał Bryl, który znacznie częściej wywoływany był przez rywali do przyjęcia. Rywale nie byli w stanie nawiązać walki w tym secie, a Polacy powiększali swoje prowadzenie (13-7, 19-14), zamykając tego seta po ataku po prostej Bartosza Łosiaka 21-15.

Początek drugiej partii był bardzo zbliżony do poprzedniego. Bardzo dobra gra Biało-Czerwonych i błędy rywali przełożyły się na wynik 7-2. To nieco uśpiło czujność naszych zawodników, a za sprawą serii bloków Krattigera, Szwajcarzy byli o krok od wyrównania (7-6). Polacy poprosili o czas i zdobywając punkty na przemian wygrali pięć kolejnych akcji, odbudowując wysokie prowadzenie (12-6). Biało-Czerwoni pewnie zmierzali po końcowe zwycięstwo (16-8) i chociaż Krattiger ponownie postraszył swoim blokiem (6 punktowych bloków w drugim secie), zmniejszając na chwilę dystans do czterech punktów (17-13), to atak Bartosza Łosiaka dał serię piłek meczowych przy wyniku 20-13. Chociaż pierwsza została wybroniona atak Michała Bryla przypieczętował zwycięstwo 21-14.

Michał Bryl zdobył w tym spotkaniu 17 punktów (11 ataków, 5 bloków, 1 as), a Bartosz Łosiak 10 (9 ataków, 1 as).

Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad - harmonogram i wyniki Polaków

3 lipca (środa)
Kwalifikacje
Brewster/Webber - Janiak/Brożyniak  2:0 (21:12, 25:23)
Bryl/Łosiak - Friedl/Trummer 2:1 (19:21, 21:16, 15:10)
Bryl/Łosiak - Haussener/Fridli 2:0 (25:23, 21:11)
4 lipca (czwartek)
Faza grupowa
Ehlers/Wickler - Bryl/Łosiak 1:2 (26:24, 13:21, 13:15)
Evandro/Arthur - Bryl/Łosiak 1:2 (15:21, 21:19, 11:15)