EuroBeachVolley 2024: Biało-Czerwoni poznali swoje grupy

fot. CEV

EuroBeachVolley 2024: Biało-Czerwoni poznali swoje grupy

Kategoria

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Autor

Martyna Szydłowska

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

29 cze 2024

W piątek poza losowaniem grup turnieju olimpijskiego w Paryżu, odbyło się również losowanie grup tegorocznych mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Holandii.

Tegoroczne mistrzostw Europy w siatkówce plażowej rozgrywane będą w trzech holenderskich miastach Apeldoorn, Arnhem i Hadze. Walka o czempionat Starego Kontynentu będzie toczyć się od 13 do 18 sierpnia, czyli tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich.

W mistrzostwach Europy wystąpią cztery polskie pary - Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz oraz Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, Michał Bryl i Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

Nasze reprezentantki zagrają w grupach A i C. Wicemistrzynie Europy z 2019 roku, czyli Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zagrają w grupie A z obrończyniami tytułu Szwajcarkami Tanją Huberli i Niną Brunner, Czeszkami Barbarą Hermannova i Marie-Sarą Stochlovą oraz Holenderkami Mila Konink i Desy Poiesz. Z kolei Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz trafiły do Grupy C, w której walczyć będą z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anatasiją Samoilovą, Holenderkami Brecht Piersmą i Wies Bekhuis oraz Francuzkami Lezana Placette i Alexia Richard.

eurobeachvolley 2024 - składy grup - kobiety

W turnieju mężczyzn Piotr Kantor i Jakub Zdybek wystąpią w grupie D, na której czele są Holendrzy Steven van de Velde i Matthew Immers, zagrają w niej również Włosi Gianluca Dal Corso i Marco Viscovich oraz Niemcy Paul Henning i Maximilian Just. Nasi brązowi medaliści mistrzostw świata Bartosz Łosiak i Michał Bryl stanęli na czele grupy F, w której zagrają z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem, Włochami Alexem Ranghierim i Adrianem Carambulą oraz Szwajcarami Quentin Metralem i Yves Haussenerem.

eurobeachvolley 2024 - składy grup - mężczyźni

#TAGI