BPT Futures Battipaglia: Ciężkowska/Łunio bez awansu z grupy

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Martyna Szydłowska

25 maj 2024

Pierwszy dzień w zmagań w głównej drabince turnieju Beach Pro Tour Futures w Battipaglii przyniósł przegraną Urszuli Łunio i Małgorzaty Ciężkowskiej, które są naszą jedyną parą na tym etapie turnieju. W sobotni poranek - w drugim meczu grupowym - Polki również uległy rywalkom i zakończyły turniej na 13. miejscu.

Michelle/Poletti - Ciężkowska/Łunio 2:0 (21:11, 21:18)

Rywalkami Polek były reprezentantki Paragwaju, rozstawione w turnieju z numerem 3. Michelle i Poletti w pierwszym secie doskonale serwowały (4 asy) i lepiej atakowały od naszych zawodniczek, które nie mogły znależć sposobu na rozpędzone rywalki. Tym samym Paragwajki wygrały partię otwarcia z przewagą aż dziesięciu punktów. W drugiej odsłonie nasza para nawiązała wyrównaną walkę i choć ponownie rywalki świetnie serwowały, zapisując na swoim koncie kolejne cztery asy, nasze zawodniczki solidnie prezentowały się na boisku i popełniały mniej niewymuszonych błędów, ale niestety to nie wystarczyło, aby doprowadzić do tie-breaka. Gosia Ciężkowska zdobyła w tym spotkaniu 15 punktów (14 ataków - 58% skuteczności i 1 as), a Ula Łunio trzykrotnie punktowała w ataku.

Ciężkowska/Łunio - Fejes/Johnson 0:2 (16:21, 21:23)

W swoim drugim meczu grupy C, Polki podejmowały australijską parę Fejes/Johnson. Rywalki fantastycznie otworzyły spotkanie, obejmując prowadzenie 6-0, co tak naprawdę ustawiło im całego pierwszego seta. Skuteczna gra w bloku i trudne zagrywki Australijek były kluczowe w tej partii. Jednak Polki nie złożyły broni w drugim secie stoczyły z nimi zacięty bój. Od stanu 14-14 z Małgorzatą Ciężkowską na zagrywce, Biało-Czerwone odskoczyły na 17-14 i miały piłki setowe przy wyniku 20-16. Niestety skuteczny atak Johnson, a następnie jej seria na zagrywce sprawiły, że to Australijki wygrały seta i cały mecz. Urszula Łunio zdobyła w tym meczu 11 punktów (10 ataków, 1 as), a Małgorzata Ciężkowska 15 (11 ataków, 2 asy, 2 bloki).