BPT Challenge Warmia Mazury M: Kantor/Zdybek z dwoma zwycięstwami

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Angelika Knopek

31 maj 2024

Piotr Kantor i Jakyb Zdybek reprezentują Polskę jako jedyna polska męska para w rozrywkach Beach Pro Tour Challenge Warmia Mazury, których gospodarzem są Stare Jabłonki. Pozostałe polskie zespoły odpadły z rywalizacji wczoraj na etapie kwalifikacji. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych była pochodząca z Chile para Aravena/Droguett, a drugim - Czesi. Partnerem Wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kantor/Zdybek - Aravena/Drougett 2:1 (21:17, 17:21, 15:13)

Polacy otworzyli swoje pierwsze dzisiaj spotkanie serią dobrych przyjęć i skutecznych ataków (6:3). Przy czteropunktym prowadzeniu naszej reprezentacji rywale zdecydowali się poprosić o chwilę przerwy (10:6), szczęśliwie jednak naszych siatkarzy nie wytrąciło to z rytmu (14:9). W tym secie Piotr Kantor zdobył aż cztery punkty, w pojedynkę blokując zagrania rywala (17:14), a zwycięstwo polskiego zespołu ostatecznie przypieczętowała nieudana zagrywka Noego Araveny (21:17).

Chilijczycy nie zamierzali odpuścić i poddać się bez walki i do drugiej odsłony spotkania przystąpili z nowymi pokładami energii (6:4). W krótkim czasie wypracowali sobie stosunkowo bezpieczną przewagę (10:5) i dzięki swojej roważnej grze, coraz częściej zmuszali Polaków do popełniania błędów (15:9). Tym razem w polu serwisowym to Jakub Zdybek popełnił błąd i oddał rywalom punkt na wagę wyrównania stanu rywalizacji (21:17).

Decydujący set spotkania rozpoczął się od walki punkt za punkt (4:4), oba zespoły grały z podobną skutecznością w ataku, jednak w najważniejszych momentach to chilijski blok radził sobie nieco lepiej (9:6), pozwalając rywalom wysunąć się na prowadzenie. W samej końcówce meczu Zdybek i Kantor odrobili straty (13:13) i finalnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę po skończonym ataku z prawego skrzydła (15:13).

Kantor/Zdybek - Perusic/Schweiner 2:0 (W/O)

Czeski duet miał być drugim dzisiejszego dnia rywalem Biało-Czerwonych, w meczu rozgrywanym w ramach grupy F, jednak Ondrej Perusic oraz David Schweiner postanowili poddać mecz bez rozgrywania go. Tym samym Kantor i Zdybek otrzymali zwycięstwo poprzez walkower.