BPT Challenge Warmia Mazury: Wojtasik/Kociołek przegrywają w 1/8 Finału

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Angelika Knopek

01 cze 2024

Kinga Wojtasik oraz Katarzyna Kociołek jako jedyna polska para zagrała w Rundzie 16 w kobiecej odsłonie turnieju Beach Pro Tour Challenge Warmia Mazury w Starych Jabłonkach. Rywalkami Polek w 1/8 finału była hiszpańska para Liliana/Paula. Partnerem Wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wojtasik/Kociołek - Liliana/Paula 0:2 (14:21, 14:21)

Siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego na początku seta objęły dwupunktowe prowadzenie (3:1), które dzięki dobrej dyspozycji w ataku szybko zwiększyły do czterech oczek (10:6). Hiszpanki grały o wiele bardziej ofensywnie niż Biało-Czerwone, podejmowały dużo ryzyka i choć na tym etapie gry częściej się myliły, finalnie to ryzyko było dla nich opłacalne (17:12). Skuteczny atak Pauli w boczną linię boiska przypieczętował wysokie zwycięstwo reprezentantek Hiszpanii (21:14).

W drugiej odsłonie Hiszpanki nie zwolniły ręki w polu serwisowym, posyłając na polską stronę boiska bardzo mocne zagrywki (4:2), Polki tymczasem straciły nieco koncentracji i zaczęły popełniać dużo więcej błędów, niż w poprzednim secie (9:5). Przeciwniczki nie dawały naszym zawodniczkom przebić się przez siatkę i kilkukrotnie punktowały blokiem (16:11) i ostatecznie ich awans do ćwierćfinału turnieju stał się faktem za sprawą punktu zdobytego właśnie w tym elemencie.