BPT Futures Kraków: Ciężkowska/Łunio ze srebrnymi medalami

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

16 cze 2024

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio kontynuowały swoją zwycięska passę w turnieju Beach Pro Tour Futures w Krakowie, pokonując w półfinale w tie-breaku Amerykanki. Niestety w finałowym starciu również w tie-breaku musiały uznać wyższość australijskiej pary Fejes/Johnson.

Półfinał: Coakley/Sweat - Ciężkowska/Łunio 1:2 (17:21, 21:8, 10:15)

Wicemistrzynie Europy do lat 22 w pierwszym secie prezentowały bardzo dobrą grę i były skuteczniejsze od rywalek w ataku. Amerykanki jednak nie złożyły broni i powróciły w drugim secie... z pomocą naszych zawodniczek, do których gry niestety wkradało się sporo błędów (Polki dostarczyły rywalkom 10 punktów po błędach własnych). Mimo niepowodzenia w drugim secie, nasze reprezentantki pokazały charakter i tie-breaka potraktowały jako kompletnie nowe rozdanie, w którym to one dyktowały warunki na boisku. Małgorzata Ciężkowska zdobyła w tym spotkaniu 9 punktów (8 ataków - 42% skuteczności, 1 as), a Urszula Łunio 21 (20 ataków - 40% skuteczności i 1 as).

Finał: Fejes/Johnson - Ciężkowska/Łunio 2:1 (17:21, 21:11, 15:9)

Spotkanie, którego stawką były złote medale krakowskiego turnieju, nasze zawodniczki rozpoczęły lepiej niż rywalki i niesione dopingiem zgromadzonych kibiców wygrały pierwszą partię 21-17. Niestety druga odsłona tego meczu - podobnie jak to miało miejsce w półfinale - była kompletną dominacją rywalek, które były o wiele bardziej skuteczne w ataku i świetnie pracowały w bloku, co uniemożliwiało naszej parze znalezienie swojego rytmu gry. Tym samym rywalki zapisały tę partię na swoim koncie z wynikiem 21-11. Niestety tym razem tie-break nie należał do Polek. Rywalki kontynuowały skuteczną grę i to one rozstrzygnęły tego seta (15-9) i cały mecz na swoją korzyść, zdobywając złote medale. Nasza para z Krakowa wróci ze srebrnymi krążkami. Urszula Łunio zdobyła w tym meczu 15 punktów (13 ataków - 24% skuteczności, 1 blok, 1 as), Małgorzata Ciężkowska zgromadziła 9 punktów (2 bloki, 2 asy, 5 ataków - 33% skuteczności).

Wkrótce więcej informacji. Wyniki wszystkich spotkań oraz statystyki można znaleźć na stronie turnieju TUTAJ.