1LK: Niespodzianka w Białymstoku. Enea Energetyk wygrywa bez straty seta

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Michał Romańczuk

18 sty 2024

Nie tak wyobrażali sobie środowy wieczór kibice z Białegostoku. Siatkarki Enei Energetyka przyjechały do Białegostoku i gładko ograły faworyzowanego rywala. W niecałe półtorej godziny pokonały KS BAS 3:0.

Przyjezdne bardzo dobrze weszły w spotkanie i od samego początku pokazywały, że nie będą bez szans na bardzo trudnym terenie w stolicy Podlasia. Zespół z Poznania już w połowie seta wypracował pięć punktów przewagi, a w kolejnych fragmentach partii dzielnie bronił uzyskanej zaliczki. Druga część seta nie zmieniła jego oblicza. Enea Energetyk pewnie go wygrał 25:19.

25107a

W drugim secie podopieczne trenera Marcina Patyka się nie zatrzymały. Szybko wypracowały cztery oczka przewagi i dzielnie broniły uzyskanej wcześniej przewagi. Bez większych problemów wygrały w drugiej odsłonie 25:19.

Po dwóch bardzo słabych setach, gospodynie się przebudziły. Przy zagrywce Julii Papszun zdobyły dziewięć punktów z rzędu i objęły prowadzenie 14:6.Zespół z Poznania nie powiedział jednak w tym secie ostatniego słowa i wziął się za odrabianie strat. Proste błędy po stronie drużyny KS BAS-u i dobra gra zespołu z Poznania doprowadziły do remisu 20:20. Końcówka odsłony potoczyła się po myśli przyjezdnych. Punktowy atak Zofii Sobanty zapewnił zwycięstwo w secie 25:22, a w całym meczu 3:0. To właśnie 17-letnia przyjmująca Enei Energetyka została wybrana MVP całego spotkania.

Zwycięstwo pozwoliło przesunąć się drużynie z Poznania na dziewiąte miejsce w tabeli. KS BAS pozostaje na czwartej lokacie. W najbliższą sobotę zespół z Podlasia zagra w Jarosławiu z tamtejszą SAN-Pajdą. Enea Energetyk poczeka na swój mecz dzień dłużej. W niedzielę podejmie na własnym terenie Karpaty-PANS Krosno.

25107c

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – Enea Energetyk Poznań 0:3 (19:25, 19:25, 22:25)

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - Paulina Niedźwiecka, Maja Szymańska, Ludovica Mennecozzi, Anna Wojciechowska, Klara Kempfi, Patrycja Panasewicz, Barbara Sokolińska, Renata Biała. Julia Papszun, Magdalena Ociepa, Łucja Kuriata, Julia Michalewicz (L), Karolina Szmigielska (L)