1LK: Komplet punktów pozostał w Szczyrku

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Marcin Nikiel

21 sty 2024

Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS z dobrej strony zaprezentowały się w sobotnim meczu 16. kolejki 1. Ligi Kobiet. Siatkarkom z Węgrowa ustąpiły w secie, który spotkanie otworzył, później wyraźnie nadawały jednak ton rywalizacji.

Niewiele zwiastowało, że premierowa partia przebiegnie mimo wszystko dosyć wyraźnie pod kontrolą ekipy z Węgrowa. Wprawdzie przyjezdne na samym wstępie odskoczyły na 6:1, ale aż 7 następnych akcji przy zagrywkach Igi Marszałkowicz padło łupem podopiecznych Waldemara Kawki. To jednak większa siła ataku zawodniczek Nike przesądziła o ich wygranej. Kluczową zaliczkę zbudowały przy stanie 18:15, gdy udane zbicie w kontrze wykonała Joanna Waszyńska, nie pozwalając uczennicom na zniwelowanie dystansu.

25113a

Obraz wydarzeń na parkiecie w Szczyrku zmienił się diametralnie w kolejnym secie. Nie tylko skuteczność ataku po stronie SMS PZPS uległa poprawie. Gospodynie dołożyły 6 punktowych bloków i tyle samo zagrywek dających bezpośrednie łupy. Prowadziły m.in. 8:5 czy 16:11, by zwyciężyć w pełni zasłużenie 25:15.

25113d

Dopiero trzeci set to walka równorzędna i losy wygranej ważące się do ostatnich wymian. Miejscowe posiadały nieznaczną inicjatywę, zdobyły nawet w pewnym momencie przewagę 11:8, ale nie wystrzegały się własnych błędów. Kiedy jedną z najdłuższych akcji meczu wygrały siatkarki Nike i wyrównały wynik na 23:23, zanosiło się na to, że szalę na swą korzyść ostatecznie przechylą. Na skrzydłach swoje zrobiły wówczas Zofia Brzoza i Aleksandra Adamczyk, co spowodowało ogromną radość w szeregach SMS PZPS.

25113e

W następną partię miejscowe weszły bardzo przeciętnie. Przegrywały 3:8, ale swoją grę szybko odbudowały. Nie bez znaczenia było też 12 niewymuszonych pomyłek zespołu z Węgrowa. Set padł łupem uczennic w stosunku 25:20. – Dziewczyny dobrze spisywały się w obronie, walczyły o każdą piłkę i mimo trudnych chwil nie poddały się – opowiada Joanna Staniucha-Szczurek, II trener szczyrkowskiej drużyny. – Zagraliśmy w składzie zbliżonym do optymalnego i odnieśliśmy ważne zwycięstwo – dodaje.