1LK: Kolejne trzy punkty i awans w tabeli Enei Energetyka

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

22 sty 2024

Siatkarki Enei Energetyka Poznań pewnie pokonały 3:0 Karpaty-PANS Krosno w meczu 16. kolejki 1. Ligi Kobiet. Krośnianki podjęły walkę jedynie w drugiej partii, która była rozgrywana na przewagi. Dzięki drugiej z rzędu wygranej za trzy punkty ekipa z Poznania wskoczyła na ósme miejsce w ligowej tabeli, co na ten moment daje awans do rundy play-off.

Wpierwszej partii poznanianki od stanu 6:5 rozpoczęły serię punktową, która zakończyła się na sześciu zdobytych oczkach z rzędu. Trudności zagrywką sprawiła Wiktoria Niwald, ekipa gości popełniała też błędy własne, a poznanianki popracowały także blokiem, co dało spokojną przewagę. Chwilę później Energetyczne dołożyły cztery kolejne punkty i wydawało się, że sprawa seta jest już rozstrzygnięta, ale Karpaty odpowiedziały tym samym i jeszcze przedłużyły swoje szanse, jednak końcówka należała do gospodarzy i Enea Energetyk wygrał ostatecznie do 17.

25116c 1

Drugą odsłonę meczu także lepiej zaczęły podopieczne Marcina Patyka, które szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Czteropunktowa różnica utrzymywała się do połowy seta i przy stanie 15:11 krośnianki zaczęły stopniowo odrabiać straty. Wynik 19:18 dla Karpat to pierwsze prowadzenie tej drużyny w całym meczu. W końcówce seta to nieoczekiwanie przedostatnia drużyna w tabeli 1. Ligi przejęła inicjatywę i miała dwie piłki setowe przy wyniku 24:22. W tym momencie to jednak poznanianki pokazały charakter i wyrwały zwycięstwo na przewagi 27:25.

25116d 1

Ta sytuacja wyraźnie przybiła drużynę przyjezdną, a Amelia Senica wykorzystywała kolejne okazje w ataku i dołożyła swoje na zagrywce, a Energetyk prowadził już 12:2. Senica została wybrana MVP spotkania, na co mocno zapracowała właśnie w trzecim secie, bo zdobyła w nim 11 punktów, a Energetyk jeszcze powiększył przewagę do 14 oczek, ale dopiero za trzecim razem zakończył mecz i wygrał ostatniego seta do 12.

Dzięki tej wygranej poznanianki dopisały kolejne trzy punkty do ligowej tabeli, co pozwoliło im wskoczyć na ósmą lokatę, co w tej chwili daje awans do fazy play-off 1. Ligi. Kolejny mecz ekipa ze stolicy Wielkopolski rozegra z sąsiadem w ligowej tabeli- Płomieniem Sosnowiec. Spotkanie odbędzie się w Poznaniu 2 lutego. W pierwszej rundzie w Sosnowcu górą był Płomień, który wygrał w pięciu setach.

25116a 1

Tak podsumował występ swoich podopiecznych trener Enei Energetyka Poznań, Marcin Patyk:- Myślę, że cieszy taka ogólna postawa naszego zespołu, bo fajnie wyglądamy od trzech ostatnich spotkań. Wszystkie trzy dobre mecze: w Mogilnie przegraliśmy, ale tam też były dobre elementy i fajne momenty, a te dwa zwycięstwa z Białymstokiem i dzisiaj z Krosnem są super. Jakbym dzisiaj miał wybrać jeden element siatkarski, to gramy fajnie na zagrywce i tutaj robimy szkodę przeciwnikowi od samego początku i to dzisiaj było widać.