1LK: Drugi tie-break na korzyść Wieżycy

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Robert Niklas

22 sty 2024

22 grudnia o godzinie 17:00 w Hali Sportowej na ul. Abrahama w Stężycy odbył się mecz 1 ligowych zespołów. Zawodniczki Wieżycy gościły na Kaszubach zespół Karpaty – PANS Krosno. Zespół z Kaszub po sobotnim zwycięstwie wracała na parkiet plasując się na 10 pozycji mając 19 punktów. Zespół z Krosna natomiast mając 12 punktów zajmował przedostatnie miejsce. Karpatki po porażce 21 stycznia chciały zakończyć mini tournée zwycięstwem, a zespół gospodarzy nie chciał przegrać przy własnej publiczności dlatego emocji nie zabrakło.

Już pierwszy set niżej notowany zespół w tabeli z Krosna zaczął bardzo dobrze, korzystając z błędów młodych zawodniczek ze Stężycy. Zawodniczki bardzo skrupulatnie wypełniały plan trenera Szymona Czekaj. Punkt za punktem zaczęły zdobywać coraz to wyższą przewagę. Poskutkowało to wygraną seta z solidną przewagą 25:19.

Drugi set był zupełnie inny. Na parkiet wyszedł całkowicie odmieniony mentalnie zespół trenera Dawida Michora. Zespół przeważał z początkiem partii lecz ta przewaga stopniowo malała. Końcówka seta była bardzo wyrównana. Stężyczanki jednak nie odpuściły i utrzymały  prowadzenie do końca partii, wygrywając 25:22.

25118a 1

W trzeciej odsłonie spotkaniaoba zespoły prezentowały wysoką jakość gry. Zarówno zespół z Kaszub jak i drużyna z Podkarpacia nie dawały za wygraną. Małymi kroczkami do wygranej w tej odsłonie kroczyły podopieczne trenera Michora. Zyskały przewagę 17:12. Pomimo skutecznych prób odwrócenia losów seta to ubiegłoroczne mistrzynie Polski wygrały w stosunku 25:19.

25118d 1

Czwarta partia spotkania była podobna do poprzedniej tylko w jednym aspekcie. Zespół z Gminy Stężyca prowadził w tej partii przez większość czasu zyskując przewagę 4 punktów. To jednak zmieniło się, gdy popularne Karpatki wzięły sprawy w swoje ręce i doprowadziły do remisu 15:15. Wówczas oba zespoły grały bardzo zacięcie, chociaż minimalną przewagę utrzymywały gospodynie. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Wynik 24:24 i gra na przewagi, która zakończyła się wygraną zespołu gości 26:24. Czekał nas kolejny z rzędu tie-break w Stężycy.

25118c 1

Zespół z Krosna wyszedł na boisko bardzo zmotywowany, aby z Kaszub wywieźć 2 punkty. Odzwierciedleniem tego był wynik 9:5 dla gości. Stężyczanki nie złożyły broni i próbowały ze wszystkich sił wygrać mecz. Wiara we własne umiejętności i chęć zwycięstwa poniosły je do wygranej 15:12 w tie-breaku i 3:2 w całym meczu.

25118e 1

Po spotkaniu trener drużyny gości Szymon Czekaj poproszony o ocenę dzisiejszego meczu na gorąco odparł: "Myślę, że trochę przeważyła jednak ta wczorajsza przegrana” a na koniec dodał: „ zabrakło nam trochę szczęścia, trochę dokładności i trochę jakości.

Kolejne spotkanie drużyna GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca rozegra 30 stycznia  z zespołem KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Natomiast zespół Karpaty – PANS Krosno zmierzy się również 28 stycznia z zespołem Sokół&Hargic Mogilno.

GKS WIEŻYCA 2011 POLITECHNIKA GDAŃSKA STĘŻYCA – KARPATY-PANS KROSNO 3:2 (19:25; 25-22; 25-19; 24-26; 15:12)

Stężyca: Antonina Dumańska, Zuzanna Maciejewicz, Iga Piasny, Maja Malinowska, Julia Hewelt, Julia Kwiecińska, Wiktoria Szweczyk, Maria Niedzwiecka, Marcelina Rowińska, Antonina Serafinowska, Klara Olszewska, Anna Fiedorowicz, Barbara Grejman, Weronika Janusz
Trener: Dawid Michor

Krosno: Amelia Bogdanowicz, Julia Klisiak, Yulia Shcholokova, Małgorzata Kuczyńska, Aleksandra Hochołowska, Izabela Dąbrowska, Natalia Bandruska, Justyna Jankowska, Nadia Sikora, Julia Bartczak, Patrycja Jakubowska, karolina Legeń, Wiktoria Wosiewicz
Trener: Szymon Czekaj

Wszystkie transmisje zespołu GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca są transmitowane na kanale AleKanał! na Youtubie.