1LK: Trans-Ann Płomień Sosnowiec wygrywa w Wieliczce

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Aleksandra Pizon

22 lut 2024

Nietypowo, bo w środę odbyło się spotkanie 21.  kolejki 1. Ligi Kobiet. W Wieliczce po przeciwnych stronach siatki stanęły gospodynie UJ-CM Solna Wieliczka oraz Trans-Ann Płomień Sosnowiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny gości.

Środowy mecz był już trzecim spotkaniem obu ekip w tym sezonie. W rozgrywkach Pucharu Polski górą były wieliczanki, ale w meczu ligowym ze zwycięstwa cieszył się zespół z Sosnowca.

25213c

Trener Ryszard Litwin desygnował do gry Patrycję Nowacką oraz Weronikę Krysztofiak na przyjęciu, Martę Dobrowską po przekątnej z Dominiką Mras-Paliwodą, Zofię Ejsmont i Karolinę Jaśkowiec na środku oraz kapitan Aleksandrę Dutkiewicz oraz Karolinę Biernat na libero. Po drugiej stronie siatki do gry stanęły Oliwia Poreda na rozegraniu po przekątnej z Magdaleną Bagniak na ataku, Oliwia Laszczyk i Marta Twardoch na przyjęciu, Emilia Kaczmarzyk i Monika Karnicka na środku oraz Olga Samul na libero.

25213d

Początek premierowej odsłony był bardzo wyrównany, ale to gospodynie lepiej weszły w premierową odsłonę budując kilka punktów przewagi. Kibice zgromadzeni w Solnym Mieście byli świadkami wielu przedłużonych wymian i bardzo dobrych obron obu libero – Karoliny Bierczak po stronie UJ-CM Solna Wieliczka oraz Olgi Samul z Trans-Ann Płomień Sosnowiec. W środkowej fazie seta Wieliczanki zbudowały trzypunktową przewagę i kontrolowały przebieg gry, ale w końcowej fazie seta bardzo dobrymi zagrywkami popisała się Karnicka i przewaga Solnej zmalała do jednego punktu. Przy stanie 23:23 trener Ryszard Litwin poprosił o przerwę, jednak dwie kolejne odsłony należały drużyny z Sosnowca, która zwyciężyła 25:23.

25213a

Druga partia od samego początku toczyła się pod dyktando gości – drużyna Krzysztofa Zabielnego bardzo dobrze zagrywała i rewelacyjnie spisywała się na kontrze. Trener Ryszard Litwin próbował zmienić obraz gry swojego zespołu, a na boisku pojawiła się Zuzanna Oracz, która popisała się kilkoma świetnymi zagrywkami. Wieliczanki zniwelowały przewagę do dwóch punktów, ale rozgrywające świetne zawody w tym secie siatkarki z Sosnowca po kilku udanych akcjach wróciły do 4. punktowej przewagi. Bardzo dobrze broniła Samul, a na skrzydle skuteczna była grająca z numerem 10. Oliwia Laszczyk. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla gości.

25213f

Trzecia odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie do drugiej, z tym, że to gospodynie niesione gorącym dopingiem w Solnym Mieście wypracowały kilka punktów przewagi. Bardzo dobra zamiana Oracz oraz dobre zagrywki wracającej po kontuzji Marty Dąbrowskiej sprawiły, że na tablicy wyników było już 15:11 dla drużyny z Wieliczki. W końcówce przyjezdne wyszły na prowadzenie i miały trzy piłki meczowe, ale najważniejsze akcje w tym secie na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki UJ-CM Solna Wieliczka. Set zakończył się wynikiem 27:25 dla gospodyń.

25213e

Czwarta i zarazem ostatnia odsłona spotkania to nieco lepsza gra drużyny przyjezdnej. Od pierwszych akcji seta, to gospodynie goniły wynik i przy stanie 11:11 doprowadziły do remisu. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a po bardzo dobrej zagrywce Julii Chadały i autowym ataku Marty Twardoch to siatkarki z Wieliczki wyszły na prowadzenie. Drużyna z Sosnowca zaczęła odrabiać straty i w końcówce seta wyszła na prowadzenie. Mecz zakończył atak Bagniak z prawego skrzydła.

25213g

MVP spotkania została wybrana libero Trans-Ann Płomień Sosnowiec Olga Samul.

25213h

UJ CM Solna Wieliczka - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 1:3 (23:25, 19:25, 27:25, 21:25)

UJ-CM Solna Wieliczka: Weronika Krysztofiak, Patrycja Nowacka, Dominika Mras-Paliwoda, Marta Dąbrowska, Zofia Ejsmont, Julia Jaśkowiec, Aleksandra Dutkiewicz (libero), Karolina Bierczak (libero) oraz Zuzanna Oracz, Lauren Cadwgan, Adriana Wełna, Karolina Feliks, Julia Chadała
Trener: Ryszard Litwin

Trans-Ann Płomień Sosnowiec: Oliwia Poreda, Monika Karnicka, Emilia Kaczmarzyk, Oliwia Laszczyk, Marta Twardoch, Magdalena Bagniak, Olga Samul (libero) oraz Eliza Ropela-Puzdrowska (libero), Gabriela Borawska, Nikola Witkowska
Trener: Krzysztof Zabielny