1LK: Ważne zwycięstwo zespołu ze Stężycy

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Robert Niklas

01 mar 2024

W ostatni dzień lutego zmierzyły się ze sobą rywalki z dwóch ośrodków szkolnictwa sportowego. GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca podejmowała zawodniczki SMS PZPS Szczyrk. Było to już kolejne starcie tych ekip. Podczas zeszłorocznego meczu drużyna z Kaszub wracała do domu bez punktów i tym razem chciała, by trzy punkty pozostały w Stężycy.

Już w pierwszym secie na emocje nie można było narzekać. Drużyny z zaangażowaniem grały punkt za punkt. Była to juniorska gra na bardzo wysokim poziomie. Tak Szczyrk jak i Stężyca próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przełamanie nastąpiło przy wyniku 17:17. Wtedy to drużyna z Kaszub zaczęła stopniowo wychodzić na prowadzenie i z wynikiem 25:21 udało jej się zamknąć pierwszą partię spotkania.

Mecz 20. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25:21, 20:25, 25:17, 25:22)

Drugi set był w zasadzie powtórką pierwszej odsłony. Oba zespoły nie chciały dać za wygraną, jednak w połowie seta inicjatywę zaczęła przejmować drużyna ze Szczyrku. Zawodniczki konsekwentnie wykonywały  plan taktyczny trenera Waldemara Kawki. Od wyniku 15:15 rozpoczęła się gra do jednej bramki i to zespół gości zszedł na przerwę z pięciopunktowym zapasem (25:20) przy wyniku 1-1 w setach.

W trzeciej partii spotkania podrażnione porażką w drugim secie stężyczanki wyszły na boisko zupełnie odmienione. Całą partię kontrolowały sytuację na boisku. Z początkiem odsłony uzyskały wysoką, sześciopunktową przewagę. Z każdym kolejnym punktem czuły się coraz swobodniej w grze. Przy 20:10 spokojnie dążyły do celu jakim była wygrana seta. Z wynikiem 25:17 i w dobrych humorach drużyna trenera Dawida Michora zmieniała stronę.

Czwarty set był odwzorowaniem dwóch początkowych odsłon. Drużyna z Kaszub grała o trzy punkty, a zawodniczki ze Szczyrku próbowały doprowadzić do tie-breka. Przy wyniku 16:16 ubiegłoroczne mistrzynie Polski juniorek rozpoczęły dzieło zakończenia tego spotkania. Wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie (25:22) wygrały czwartą partię i cały mecz w stosunku 3:1.

Trener drużyny gospodarzy Dawid Michor poproszony o podsumowanie meczu odparł:
- Bardzo trudny mecz dla obu ekip, gdyż myślami jesteśmy już w turnieju Mistrzostw Polski. Cieszę się z wygranej - jest to dobry prognostyk przed finałami.

Kolejne spotkanie drużyna GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca rozegra ponownie w roli gospodarza 2 marca z zespołem San-Pajda Jarosław. SMS PZPS Szczyrk zmierzy się z drużyną Sokół&Hargic Mogilno 13 marca.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Wiktoria Szewczyk, Anna Fiedorowicz, Antonina Dumańska, Julia Hewelt, Maja Malinowska, Antonina Serafinowska, Zuzanna Maciejewicz (libero) oraz Martyna Podlaska, Klara Olszewska, Barbara Grejman
Trener - Dawid Michor

SMS PZPS Szczyrk: Rozalia Moszyńska, Nadia Siuda, Aleksandra Adamczyk, Agata Milewska, Karolina Nadera, Amelia Dombrowska, Zuzanna Suska (libero) oraz Wirginia Mulka, Atena Kołakowska, Maria Kaczmarzyk, Zofia Bąkowska, Iga Marszałkowicz