1LK: San-Pajda wywozi 3 punkty z Kaszub

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Robert Niklas

02 mar 2024

2 marca w Stężycy miejscowa drużyna GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska zmierzyła się z San-Pajdą Jarosław – swoim sąsiadem w tabeli 1. Ligi Kobiet.

W pierwszym secie oba zespoły grały bardzo dobrze. Jarosławianki uzyskały na początku kilkupunktowe prowadzenie i skrupulatnie starały się je utrzymać. Stężyckie juniorki dogoniły wynik przy stanie 19:19, a końcówka seta była bardzo emocjonująca. Ostatecznie to podopieczne trenera Dawida Michora wzięły sprawy w swoje ręce i wygrały seta 2523.

Mimo sukcesu w secie nr 1, w drugiej odsłonie trener Michor wymienił cały skład. Drużyna z Jarosławia zaczęła mocno zaznaczać swoją wyższość nad zespołem z Kaszub, szybko doprowadzając do prowadzenia 16:7. Przy widocznej dysproporcji sił wygranie seta przez jarosławianki było nieuniknione i rzeczywiście, przy wyniku 25:18 w meczu nastąpił remis 1:1.

Trzecią partię trener kaszubskiego zespołu rozpoczął tym samym składem, co w secie nr 2 i ponownie San-Pajda znacząco przeważała nad swoimi młodymi rywalkami. Choć zawodniczkom Wieżycy nie brakowało woli walki, to podopieczne trenera Macieja Tietiańca bez większego trudu wygrały kolejną odsłonę aż do 11.

W czwartym secie drużyna z Kaszub pokazywała charakter, jednak widać było znaczące zmiany, których dokonał trener Michor. Jarosławianki wyciągały punkt z punktem, a juniorki ze Stężycy dzielnie starały się minimalizować straty. Ostatnia partia zakończyła się wynikem 25:15, czyli trzema punktami w tabeli dla Jarosławia.Mecz 22. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – San-Pajda Jarosław 1:3 (25:23, 18:25, 11:25, 15:25)

Trener drużyny gospodarzy zapytany o zmiany w drugim secie odpowiedział: – Musieliśmy dać odpocząć naszym zawodniczkom. Przed nami bardzo ważny turniej Finały Mistrzostw Polski Juniorek. Jesteśmy w ciągłych przygotowaniach i taki plan miałem od początku spotkania – zakończył Dawid Michor.

Kolejne spotkanie drużyna GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca rozegra ponownie w roli gospodarza, 15 marca z zespołem ECO Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki, natomiast San-Pajda Jarosław zmierzy się z drużyną Sokół&Hargic Mogilno 7 marca.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – San-Pajda Jarosław 1:3 (25:23, 18:25, 11:25, 15:25)

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Antonina Dumańska, Maja Malinowska, Julia Hewelt, Wiktoria Szewczyk, Antonina Serafinowska, Anna Fiedorowicz, Zuzanna Maciejewicz (libero) oraz Julia Kwiecińska (libero), Martyna Podlaska, Maria Niedzwiecka, Marcelina Rowińska, Klara Olszewska, Alicja Koprowska, Agata Gołaszewska
Trener - Dawid Michor

San-Pajda Jarosław: Patrycja Papszun, Marcelina Gliniecka, Natalia Dróżdż, Katarzyna Saj, Rezija Mazure-Mago, Martyna Zięba, Ewa Machowska (libero) oraz Angelika Gawlik (libero), Natalia Andrzejewska, Katarzyna Stepko, Ewa Grzelak, Kinga Magierowska