BPT Elite16 Doha: Zwycięstwo i przegrana Bryla i Łosiaka

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Martyna Szydłowska

05 mar 2024

W środę rozpoczęła się rywalizacja w grupach w pierwszym turnieju Bach Pro Tour Elite16 w tym sezonie rozgrywanym w Doha - Michał Bryl i Bartosz Łosiak zakończyli dzień z bilansem jednego zwycięstwa i jednej przegranej. W swoim meczu otwarcia Polacy stoczyli niezwykle zacięty - ale zwycięski - bój z amerykańską parą Evans/Budinger. Ich drugie spotkanie z parą Cottafava/Nicolai było niemniej zaciekłe, jednak tym razem nasi zawodnicy ulegli rywalom. W czwartek Polacy zmierzą się z duetem gospodarzy Cherifem i Ahmedem.

Bryl/Łosiak - Evans/Budinger 2:1 (14:21, 23:21, 15:12)

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w swoim pierwszym spotkaniu grupy D podejmowali amerykańską parą Evans/Budinger, która do głównej drabinki awansowała po udanych kwalifikacjach. Biało-Czerwoni stoczyli zacięta trzysetową walkę (14:21, 23:21, 15:12) z Amerykanami, którzy w pierwszym secie świetnie blokowali - 3 bloki Budingera i popełniali mniej błędów od naszych reprezentantów. W drugim secie nasi zawodnicy zdecydowanie poprawili swoje statystyki, eliminując liczbę błędów. Bartosz Łosiak dwukrotnie punktował zagrywką, a Michał Bryl zapisał na swoim koncie trzy punktowe bloki - mimo dobrej gry Polaków Amerykanie dalej twardo walczyli, co zaowocowało setem rozstrzyganym na przwagi, ale wygranym przez Biało-Czerwonych. W tie-breaku kluczowym elementem był blok - Michał dołożył kolejne trzy punkty w tym elemencie, podczas gdy rywalom ani razu w tej parti nie udało się zablokować naszych zawodników, którzy zamknęli ten set i cały mecz wynikim 15-12.

Obaj nasi zawodnicy w całym meczu zdobyli po 17 punktów w ataku - Michał Bryl dorzucił do tego 8 bloków, a Bartosz Łosiak 2 asy.

25259d

Cottafava/Nicolai - Bryl/Łosiak 2:1 (16:21 21:19 15:12)

Mecz Michała Bryla i Bartosza Łosiaka przeciwko włoskiej parze Paolo Nicolai i Samuele Cottafava był pojedynkiem dwóch niepokonanych zespołów grupy D. Biało-Czerwoni bardzo dobrze otworzyli mecz, odskakując na 5-2 i utrzymując przewagę przez praktycznie cały set. Włosi starali się odrabiać straty, ale Polacy skutecznie odpierali te próby, utrzymując dwu-trzy punktowe prowadzenie. As Michała Bryla powiększył dystans(18-14) i to właśnie jego atak zamknął pierwszy set.Mecz Michała Bryla i Bartosza Łosiaka przeciwko włoskiej parze Paolo Nicolai i Samuele Cottafava był pojedynkiem dwóch niepokonanych zespołów grupy D. Biało-Czerwoni bardzo dobrze otworzyli mecz, odskakując na 5-2 i utrzymując przewagę przez praktycznie cały set. Włosi starali się odrabiać straty, ale Polacy skutecznie odpierali te próby, utrzymując dwu-trzy punktowe prowadzenie. As Michała Bryla powiększył dystans(18-14) i to właśnie jego atak zamknął pierwszy set.

Drugi set od początku lepiej układał się dla Włochów. Choć rywale prowadzili 9-6, Polacy odrobili sety a po asie serwisowym Michała Bryla wyszli na prowadzenie 11-10. Niestety przeciwnicy Polaków po dobrych akcjach odbudowali swoją przewagę i mimo że nasi reprezentanci - tym razem po punkcie z zagrywki Bartosza Łosiak - zbliżyli się na 18-17, w końcówce tej partii musieli uznać wyższość Włochów. Tie-break był pełen dramaturgii i niebywałych akcji. Niesamowita wymiana ze spektakularnymi obronami po obu stronach siatki dała Polakom prowadzenie 5-4, które wkrótce wzrosło do 7-4. Nie była to jednak bezpieczna przewaga, bo Włosi wyrównali przy stanie 8-8 i po twardej walce to rywale cieszyli się ze zwycięstwa - Paolo Nicolai w tym secie zdobył aż trzy punkty blokiem (7 w całym meczu).

Michał Bryl zdobył w tym spotkaniu 26 punktów (21 ataków, 2 bloki, 3 asy), a Bartosz Łosiak 14 (13 ataków, 1 as). W czwartek o 18:00 Polacy zagrają z Ahmedem Tijanem i Cherifem Younousse. Katarczycy w drugim meczu pokonali w tie-breaku Amerykanów.

Beach Pro Tour Elite16  Doha - harmonogram i wyniki Polaków

Wtorek (5 marca)
Kwalifikacje
Gruszczyńska/Wachowicz - Verge-Depre/Mader 0:2 (19:21, 22:24)
Środa (6 marca)
Faza grupowa
Czwartek (7 marca)
18:00 Bryl/Łosiak - Cherif/Ahmed (Polsat Sport News)
Piątek (8 marca)
Play-off
Ćwierćfinały
Sobota (9 marca)
Półfinały
Mecze medalowe

Więcej informacji można znaleźć na stronie turnieju TUTAJ. Wszystkie mecze można oglądać na volleyballworld.tv, a spotkania Polaków w turnieju głównym są transmitowane na antenach Polsat Sport.