1LK: Krosno wygrywa u siebie, przedłuża szanse na pozostanie w lidze

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Marcin Niepokój

17 mar 2024

W ramach 24. kolejki rozegrany został mecz pomiędzy Krosnem a Szczyrkiem. Przed spotkaniem drużyna gości zajmowała dwunastą pozycję w tabeli, natomiast gospodynie plasowały się na miejscu trzynastym. Ekipa trenera Czekaja po raz drugi pokonała uczennice SMS-u.

Z wysokiego „C” mecz rozpoczęły młode siatkarki z powiatu bielskiego (0:4) i mogłoby się wydawać, że Karpatki nie podołają uczennicom. Zawodniczki Szymona Czekaja bardzo szybko doprowadziły jednak do remisu (6:6). Do stanu 14:14 obie drużyny wymieniały się punktami. O pierwszy czas poprosił trener gospodyń, gdy na tablicy wyników pokazał się wynik 14:16. Rozmowa z zawodniczkami nie przyniosła niestety oczekiwanego efektu. Zawodniczki trenera Kawki pewnie kroczyły po zwycięstwo w pierwszym secie, który wygrały do 21, choć, jak się później okazało, było to ich jedyne zwycięstwo w meczu.

Mecz 1. Ligi Siatkówki Kobiet Karpaty PANS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 25:16)

Drugi set pokazał determinację Karpatek. Do stanu 9:8 prowadziły, mając wcześniej kilkupunktową przewagę. Po czasie drużyny krośnieńskiej do głosu doszły zawodniczki ze Szczyrku (10:12, 11:13). Gospodynie doprowadziły do remisu (13:13, 14:14, 15:15), a następnie odskoczyły na dwa punkty (17:15, 19:17, 20:18). W końcowej fazie drugiej odsłony meczu Karpatki powiększyły swoją przewagę i zakończyły set z czteropunktową przewagą.

Trzeci i czwarty akt sobotniego meczu na Podkarpaciu należały do broniącej się od spadku drużyny z Krosna. Obydwa sety zawodniczki ze „szklanego teamu” miały pod swoją kontrolą. Trener gości próbował dokonywać zmian w swojej drużynie, choć nie miał zbyt wielu zawodniczek w kwadracie. Drugi set zakończył się wynikiem 25:23, natomiast w ostatniej partii Karpatki pozwoliły swoim przeciwniczkom na zdobycie zaledwie szesnastu punktów.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Małgorzata Kuczyńska. Szklaną statuetkę odebrała z rąk Marcina Niepokoja, przedstawiciela działaczy krośnieńskiej siatkówki i zarazem Radnego Miasta Krosna.

Małgorzata Kuczyńska, MVP meczu 1. Ligi Siatkówki Kobiet Karpaty PANS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 25:16)

- Wiedziałyśmy, że trzeba będzie walczyć, ale byłyśmy nastawione na to, aby wygrać za trzy punkty – mówiła po meczu Małgorzata Kuczyńska.

Następny mecz Karpatki rozegrają na wyjeździe w Imielinie, natomiast uczennice z SMS-u podejmą we własnej hali Płomień Sosnowiec.

Zwycięska drużyna meczu 1. Ligi Siatkówki Kobiet Karpaty PANS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 25:16)

Karpaty PANS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 25:16)

Karpaty-PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Natalia Bandurska, Małgorzata Kuczyńska, Julia Bartczak, Julia Klisiak, Justyna Jankowska, Wiktoria Wosiewicz (L) oraz Karolina Legień, Aleksandra Hochołowska
Trener – Szymon Czekaj

SMS PZPS Szczyrk: Rozalia Moszyńska, Nadia Siuda, Zofia Brzoza, Agata Milewska, Karolina Nadera, Amelia Dombrowska, Zuzanna Suska (L) oraz Wirginia Mulka, Iga Marszałkowicz