1LK: Zwycięstwo KS BAS-u za trzy punkty

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Michał Romańczuk

23 mar 2024

Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wywiązały się z roli faworyta i pokonały Solną Wieliczka 3:1. Trzy punkty są dla gospodyń o tyle cenne, że drużyna z Wieliczki postawiła twarde warunki.

Początek meczu należał do drużyny przyjezdnej. Przy zagrywce Julii Jaśkowiec Solna wyszła na prowadzenie 9:6. Białostoczanki przez długi czas nie mogły poradzić sobie z blokiem rywalek. W końcówce seta przyjezdne nadal prezentowały bardzo dobrą grę i zasłużenie wygrały partię 25:19.

Także drugą odsłonę lepiej rozpoczął zespół z Wieliczki. Solna objęła prowadzenie 11:6, ale od tego momentu coraz lepszą grę zaczęły prezentować zawodniczki KS BAS-u. Między innymi dzięki bardzo dobrej postawie w bloku najpierw wyrównały stan rywalizacji, a potem wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Końcówka partii ułożyła się pod zdecydowane dyktando gospodyń. Po skutecznym ataku Mai Szymańskiej KS BAS wygrał seta 25:17.

Mecz 1. Ligi Siatkówki Kobiet: KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – UJ-CM Solna Wieliczka 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:23)

Początek trzeciej odsłony był wyrównany. W połowie seta KS BAS wyszedł na trzypunktowe prowadzenie, które przyjezdne zniwelowały przy zagrywce Zuzanny Oracz. Dalszy przebieg seta należał jednak do gospodyń. Po skutecznym bloku Anny Wojciechowskiej i Pauliny Niedźwieckiej KS BAS objął prowadzenie 19:15. W końcówce seta Solna podgoniła gospodynie na jeden punkt, ale zawodniczki trenera Marcina Wojtowicza utrzymały nerwy na wodzy i wygrały partię 25:22.

Przez długi fragment czwartego seta gospodynie utrzymywały dwa oczka przewagi, ale w drugiej jego części wynik się wyrównał. Pod koniec partii, z Łucją Kuriatą na zagrywce, KS BAS zdobył trzy punkty z rzędu i objął prowadzenie 22:19. W końcówce seta podopieczne trenera Wojtowicza wytrzymały opór rywalek i wygrały partię 25:23, a cały mecz 3:1. MVP spotkania wybrano przyjmującą KS BAS-u Julię Papszun.

Dzięki zwycięstwu KS BAS przesunął się na czwartą lokatę w tabeli. Solna pozostaje na ostatniej pozycji. Na swoje kolejne mecze obydwa zespoły nie będą musiały czekać zbyt długo. Solna zagra w sobotę, na wyjeździe z Nike Węgrów. KS BAS uda się za to do Legionowa, gdzie w niedzielę zagra z tamtejszą Legionovią (mecz będzie transmitowany na kanale Polskiej Siatkówki).

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok: Klara Kempfi, Paulina Niedźwiecka, Łucja Kuriata, Maja Szymańska, Julia Papszun, Anna Wojciechowska, Karolina Szmigielska (L) oraz Barbara Sokolińska
Trener – Marcin Wojtowicz

UJ-CM Solna Wieliczka: Dominika Mras-Paliwoda, Zuzanna Oracz, Zofia Ejsmont, Julia Chadała, Marta Dąbrowska, Julia Jaśkowiec, Aleksandra Dutkiewicz (L) oraz Dominika Sowa, Karolina Bierczak, Adriana Wełna, Karolina Feliks