1LK: KS Piła vs LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Skazane na tie-breaka

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Marian Jędrzejaszek

25 mar 2024

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej w przypadku KS i LOS wszystko już było jasne. Miejsce w tabeli zespoły miały zapewnione, a wynik nie miał znaczenie dla układu par w play-offach. Została zatem sól zmagań sportowych: kto wygra, kto okaże się wygranym w tym ekscytującym meczu. W pierwszej turze wygrał ECO Harpoon LOS po dwuipółgodzinnym boju, zwyciężając w tie-breaku 18:16.

„Wszystko, co nam się trafia dobrego lub złego na ziemi, jest zapisane w górze”, mawiał Kubuś Fatalista w powieści filozoficznej Denisa Diderota, a więc również te dwa tie-breaki KS Piła i LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Dodajmy, że obydwa wygrane przez zespół z Mazowsza. Gra falowała. Przewaga pilanek w pierwszym secie była znacząca (sześć punktów), jednak nie na tyle, aby zespół gości nie doprowadził, między innymi przez niefortunne zmiany, do remisu (22:22). Ostatecznie miejscowe wygrały do 23, niemniej „pomocna dłoń” została do przyjezdnych wyciągnięta.

Mecz 1. Ligi Siatkówki Kobiet: Enea KS Piła – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (25:23, 25:17, 23:25, 23:25, 11:15)

W drugim secie początek był w miarę wyrównany. Później dzięki dobrej grze Aliny Bartkowskiej, zarówno w ataku jak i w polu zagrywki, oraz przy punktowych blokach jej koleżanek, przewaga Piły wzrosła aż do 20:10. Za chwilę nastąpiło ponowne „falowanie i spadanie” zespołu Damiana Zemły, zakończone jednak wygraną do 17. Podobnie jak w Nowym Dworze Mazowieckim w pierwszej rundzie rozgrywek, było 2:0 dla Piły.

Fatalny początek gospodyń w trzecim secie postawił je pod ścianą. Było już 15:22, gdy Oliwia Urban wraz koleżankami rzuciły się wreszcie w szaloną pogoń za lepszym wynikiem. Pojawiła się w sercach kibiców nadzieja, że może jednak się uda, ale nie: LOS wygrał do 23.

Czwarty set był najbardziej wyrównany. Zawodniczki po jednej i drugiej stronie siatki dawały z siebie wszystko. Było wiele długich akcji, ku radości kibiców. Jednak gospodyniom odbiła się czkawką podana wcześniej mazowszankom pomocna dłoń. W tej partii to one zwyciężyły do 23.

W dodatkowym secie gdzie nie spojrzeć, po całym boisku uwijała się zawodniczka Bartosza Kujawskiego, Malwina Stachowiak, grająca w ubiegłym sezonie w KS Piła. Wcześniej nie grała przez dystans całego meczu, w tie-breaku zagrała koncertowo. Włączywszy tryb turbo wygrała dla swojego zespołu to spotkanie. LOS Nowy Dwór zwyciężył z KS Piła, udowadniając, że na pierwszym miejscu w tabeli 1. Ligi Siatkówki kobiet nie znalazł się przypadkiem. Jeśli obydwu zespołom uda się awans do finałowego turnieju, być może będziemy mieli okazję sprawdzić, czy faktycznie są ze sobą skazane na tie-breaka.

MVP: Malwina Stachowiak

Malwina Stachowiak, MVP meczu 1. Ligi Siatkówki Kobiet: Enea KS Piła – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (25:23, 25:17, 23:25, 23:25, 11:15)

Enea KS Piła – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (25:23, 25:17, 23:25, 23:25, 11:15)

Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki: Izabela Filipek, Matylda Woźny, Malwina Stachowiak, Matylda Grabowska, Katarzyna Kowalczyk, Marta Budnik, Anna Bodasińska (libero) oraz Natalia Sidor, Urszula Bolińska, Aleksandra Bąkiewicz, Natalia Sidor, Natalia Ziemińska (libero)
Trener - Bartosz Kujawski

Enea KS Piła: Julia Baranowska, Agnieszka Czerwińska, Kamila Kobus, Emilia Szubert, Alina Bartkowska, Oliwia Urban, Magdalena Piekarz (libero) oraz Daria Dąbrowska Julia Rajewska, Urszula Bogacz, Katarzyna Góźdź