1LK: Hit 26. kolejki dla Nike Węgrów

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Michał Romańczuk

28 mar 2024

To było kluczowe spotkanie dla układu ćwierćfinałowych par fazy play-off. Ekipa z Węgrowa udowodniła, że jest w świetnej dyspozycji i po bardzo dobrym meczu ograła drużynę z Białegostoku 3:1.

Spotkanie lepiej otworzyły gospodynie. Po punktowym bloku KS BAS objął prowadzenie 7:4. Chwilę potem do głosu doszły zawodniczki z Węgrowa i po sześciopunktowej serii wygrywały 10:7. Podrażnione białostoczanki najpierw odrobiły straty, a przy zagrywce Julii Papszun objęły prowadzenie 13:11. Wynik pierwszej partii zmieniał się jednak jak w kalejdoskopie. Cztery z rzędu asy serwisowe Jagody Michałek pozwoliły Nike objąć prowadzenie 19:15. Końcówka seta potoczyła się pod zdecydowane dyktando drużyny gości. Zespół z Węgrowa wygrał partię 25:17.

Przyjezdne chciały pójść za ciosem i na początku drugiej odsłony wypracowały sobie trzy punkty przewagi. W połowie seta białostoczanki zmniejszyły straty do jednego oczka, ale chwilę potem przyjezdne uzyskały kolejną serię, po której wyszły na prowadzenie 17:10. Końcówka seta zdecydowanie należała do drużyny z Węgrowa, która wygrała seta 25:16.

Mecz 26. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet: KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - PMKS Nike Węgrów 1:3 (17:25, 16:25, 25:19, 17:25)

Trzecią odsłonę znakomicie otworzyły gospodynie. Po skutecznym ataku Barbary Sokolińskiej KS BAS objął prowadzenie 6:0. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza spisywały się w trzeciej odsłonie bardzo dobrze i w połowie seta prowadziły już 11:3. Wydawało się, że KS BAS bez problemów dowiezie zwycięstwo w secie, lecz po stronie gospodyń przydarzył się chwilowy kryzys. Przyjezdne zmniejszyły starty do czterech oczek, jednak zawodniczki trenera Wojtowicza wytrzymały próbę nerwów. Po dobrej końcówce KS BAS wygrał seta 25:19.

Czwartą partię lepiej rozpoczęły zawodniczki gości. Po skutecznym ataku Natalii Godlewskiej Nike wyszło na prowadzenie 10:5. Z biegiem seta drużyna z Węgrowa wyglądała coraz lepiej. Przyjezdne objęły prowadzenie 16:9 i były o krok od zdobycia kluczowych punktów. Podopieczne trenera Roberta Kupisza utrzymały dobrą dyspozycję do samego końca partii i wygrały seta 25:17, a cały mecz 3:1. MVP spotkania wybrano zawodniczkę gości Jagodę Michałek.

KS BAS zakończył rundę zasadniczą na szóstej lokacie. Dwa miejsca wyżej uplasowała się drużyna z Węgrowa. Oba zespoły poznały już swoich przeciwników w fazie play-off. KS BAS zagra z KS Piłą, a Nike Węgrów z MKS-em Imielin.

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok: Klara Kempfi, Paulina Niedźwiecka, Anna Wojciechowska, Maja Szymańska, Julia Papszun, Magdalena Ociepa, Karolina Szmigielska (L) oraz Renata Biała, Patrycja Panasewicz, Barbara Sokolińska, Julia Michalewicz (L),
Trener – Marcin Wojtowicz

PMKS Nike Węgrów: Jagoda Michałek, Martyna Piszcz, Joanna Waszyńska, Oliwia Jankowska, Natalia Godlewska, Domnika Surlit, Weronika Dutkiewicz (L) oraz Monika Głodzińska, Maja Orzyłowska, Karolina Hochołowska, Paulina Wiśniewska (L)