1LK: MKS COPCO Imielin zagra o Tauron Ligę! 6:0 w dwumeczu

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Kopalnia Kreatywna

14 kwi 2024

13 kwietnia w Węgrowie zawodniczki MKS-u COPCO Imielin dopięły swego w drugim meczu przeciwko miejscowemu PMKS Nike. W nagrodę pojadą na turniej finałowy, który odbędzie się w ostatni weekend kwietnia.

Gładkie 3:0 w Węgrowie nie oznaczało łatwej przeprawy i w istocie nie był to mecz „do jednej bramki”, posługując się piłkarskim żargonem. Dopisali aktywni i świetnie zorganizowani kibice, dla których było to jednocześnie pożegnanie z siatkówką w Imielinie w tym sezonie. Oczywiście tylko dla tych, którzy nie wybierają się na turniej finałowy. Skądinąd wiadomo, że za zawodniczkami pojedzie tam spora rzesza fanów.

Mecz fazy play-off 1. Ligi Siatkówki Kobiet: MKS COPCO Imielin - PMKS Nike Węgrów 3:0 (25:23, 25:17, 25:19)

Mecz rozpoczęły siatkarki MKS-u Imielin i w pierwszej fazie obie ekipy grały punkt za punkt, dobrze atakowała z prawej strony Natalia Pustelnik lub środkiem Agata Mackiewicz u gospodyń. Dłużne nie pozostawały Jagoda Michałek oraz Joanna Waszyńska, podopieczne Roberta Kupisza. Przy wyniku 6:6 coś u niesionych dopingiem imielinianek się zacięło. Ekipa z Węgrowa zdobyła kolejne trzy punkty, głównie dzięki dobrze dysponowanej Waszyńskiej. Nie potrafiły jednak „odjechać” na bezpieczną odległość rywalkom.

Prowadzenie zmieniało się raz po raz, a lepiej próbę nerwów wytrzymały siatkarki MKS-u Imielin. Od wyniku 21:22 kolejno punktowały: Agata Mackiewicz, Angela Mroczek oraz Marta Jędrysik, co, przy błędzie siatki gości, pozwoliło zakończyć pierwszego seta wynikiem 25:23.

Druga odsłona spotkania to nadal gra punkt za punkt lub dwa za dwa. Obie ekipy dobrze radziły sobie w bloku. Przy prowadzeniu 2:0 los w swoje ręce wzięła Joanna Waszyńska, najpierw doprowadzając do remisu, a później dając dobre piłki Mai Orzyłowskiej, która także zdobyła dwa punkty.

Strata czterech punktów na tym etapie meczu poskutkowała natychmiastową reakcją trenera gospodyń. Rozmowa musiała zadziałać motywująco, bo wróciliśmy do wyrównanego spotkania, gdzie szala wygranej w secie nie przechylała się ani w jedną, ani w drugą stronę. Przy wyniku 8:10 boisko przestrzeliła z zagrywki Oliwia Jankowska (Węgrów), co poskutkowało kolejnymi pięcioma punktami MKS-u.

Długie wymiany i gra niemal przy remisowym wyniku mogły podobać się kibicom. Gdy na tablicy widniał wynik 16:16, nikt nie przypuszczał, że ekipa z Węgrowa w tym secie zdobędzie jeszcze tylko jeden punkt. Grające dobrze blokiem Angela Mroczek oraz Natalia Szmajduch do spółki z dobrze dysponowaną Patrycją Wardęgą zbudowały pięciopunktową przewagę, co w tej fazie meczu pozwoliło spokojnie dograć seta numer dwa do końca.

Trzeci set to istny roller coaster. Punkty zdobywane seriami raz pozwalały cieszyć się miejscowym kibicom i siatkarkom MKS-u, by po chwili w euforię wprawiać ekipę Nike Węgrów. Przy stanie 4:5, zaczęła się ośmiopunktowa kanonada gospodyń, przerwana tylko raz przez Dominikę Surlit. Od wyniku 13:6 podopieczne Roberta Kupisza zdobyły kolejne cztery punkty, by po chwili znowu oddać serię punktów na rzecz MKS COPCO Imielin.

Gdy tablica wyników wyświetlała 20:11, swoje punkty zdobyły Natalia Godlewska, Oliwia Jankowska czy Jagoda Michałek, co doprowadziło do wyniku 20:16. Serię zdobyczy punktowej przerzuceniem całego boiska przerwała Jankowska, co wprowadziło spokój w szeregach gospodyń. Dwudziesty drugi punkt zdobyła mocnym atakiem przez środek Agata Mackiewicz.

Gdy po fatalnym błędzie w szeregach PMKS Nike Węgórw na tablicy widniał wynik 23:18, już nic nie mogło powstrzymać rozpędzonych siatkarek z Imielina w drodze do turnieju finałowego. Na dziewiętnasty punkt Jagody Michałek odpowiedziały Marta Jędrysik oraz blokiem Natalia Szmajduch, która została doceniona nagrodą MVP spotkania

Beniaminek z Imielina tym zwycięstwem zameldował się w turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia. Tylko wygrany w turnieju awansuje do Tauron Ligi.

- Gorąca atmosfera panująca w hali poniosła nas do zwycięstwa. Marzyłyśmy o awansie i to marzenie spełniłyśmy. Turniej finałowy będzie dla nas nagrodą za ciężko przepracowany sezon. Będziemy walczyć o każdą piłkę i każdy wynik - powiedziała po meczu kapitan drużyny z Imielina Maja Bodzęta

MKS COPCO Imielin - PMKS Nike Węgrów 3:0 (25:23, 25:17, 25:19)

MKS COPCO Imielin: Sandra Łebek, Natalia Szmajduch, Natalia Pustelnik, Angela Mroczek, Patrycja Wardęga, Agata Mackiewicz, Agata Bodzęta (L), oraz Kamila Śmietana, Marta Jędrysik
Trener - Rafał Kalinowski

PMKS Nike Węgrów: Jagoda Michałek, Martyna Piszcz, Joanna Waszyńska, Oliwia Jankowska, Natalia Godlewska, Dominika Surlit, Weronika Dutkiewicz (L) oraz Karolina Hochołowska, Monika Głodzińska, Maja Orzyłowska, Paulina Wiśniewska (L)