BPT Futures Madryt: Rudol/Lejawa w półfinale

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

11 maj 2024

Maciej Rudol i Filip Lejawa awansowali do najlepszej czwórki turnieju Beach Pro Tour Futures w Madrycie. Nasza para w sobotę wygrała bez straty seta zarówno swoje barażowe spotkanie, jak i ćwierćfinał i w niedzielę stanie przed szansą wywalczenia swojego pierwszego wspólnego medalu - na dodatek w pierwszym turnieju, w którym występują razem.

Play-off (Runda 12): Sowa/Just - Rudol/Lejawa 0:2 (16:21, 20:22)

Walcząc o awans do ćwierćfinału Maciej Rudol i Filip Lejawa zmierzyli się z niemiecką parą Sowa/Just. W całym spotkaniu nasza para zdecydowanie lepiej prezentowała się w ofensywie i dodatkowo popełniała mniej błędów, co było kluczowe szczególnie w pierwszej partii wygranej 21-16. W drugiej odsłonie Niemcy dobrze prezentowali się w bloku, jednak siła ataku naszych zawodników pozwoliła im rozstrzygnąć ten set i cały mecz na swoją korzyść. Maciej Rudol zdobył w tym spotkaniu 12 punktów (11 ataków, 1 blok), a Filip Lejawa o jeden punkt mniej (9 ataków, 1 blok, 1 as).

Ćwierćfinał: Nemec L./Petruf - Rudol/Lejawa 0:2 (17:21, 17:21)

W ćwierćfinale Polacy podejmowali Słowaków, którzy bardzo dobrze serwowali i lepiej otworzyli spotkanie, utrzymując się na dwupunktowym prowadzeniu (3-1; 7-5). Jednak przy zagrywce Filipa Lejawy nasza para najpierw wyrównała, a następnie wysunęła się na prowadzenie 13-10. Od tego momentu w pełni kontrolowali przebieg pierwszej partii, mając sporą przewagę w ataku i wygrywając seta 21-17. Drugi set był wyrównany do stanu 11-11, następnie ponownie przy zagrywce Lejawy Biało-Czerwoni odskoczyli na trzy oczka, a ich rywale nie stronili od błędów własnych (aż 7 błędów mieli na swoim koncie Słowacy, a Polacy tylko 2). Niemal bezbłędna gra naszych zawodników pozwoliła im zamknąć również drugi set wynikiem 21-17. Filip Lejawa zapisał w tym meczu aż 11 punktowych ataków (58% skuteczności), Maciej Rudol w swoim dorobku miał 14 punktów z ataku (54% skuteczności) i 3 bloki.

W półfinale zaplanowanym na godzinę 13, Maciej Rudol i Filip Lejawa ponownie zmierzą się ze swoimi grupowymi rywalami - duńską parą Møllgaard/Houmann, z którą w swoim pierwszym meczu przegrali po zaciętej walce w tie-breaku. Będą mieli zatem idealną okazję do rewanżu.