BPT Futures Madryt: Rudol/Lejawa z brązowymi medalami

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

12 maj 2024

Maciej Rudol i Filip Lejawa wywalczyli brązowy medal w turnieju Beach Pro Tour Futures w Madrycie. Polacy w półfinale ulegli w tie-breaku Duńczykom, a w meczu o brąz również w trzysetowym spotkaniu pokonali Francuzów. Dla pary Rudol/Lejawa był to pierwszy wspólny turniej.

Półfinał: Rudol/Lejawa - Møllgaard/Houmann 1:2 (21:17, 17:21, 12:15)

Niestety podobnie jak w fazie grupowej nasza para przegrała w tie-breaku z duńską parą. Polacy dobrze otworzyli mecz i wysunęli się prowadzenie 9-5, czyniąc z bloku i zagrywki swoje główne atuty. Biało-Czerwoni byli też skuteczniejsi w ataku i sprawnie wygrali pierwszego seta 21-17. W drugiej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 13-13, dobra zagrywka Mollgaarda, pozwoliła rywalom uciec na trzy punkty i złapać wiatr w żagle. Duńczycy mimo starań Polaków, wygrali drugą odsłonę (21-17). Tie-break był walką nerwów. Przy zagrywce Filipa Lejawy, nasza prowadziła 5-2. Rywale wyrównali i toczyła się zacięta walka o miejsce w wielkim finale. Szalę zwycięstwa na stronę rywali przechylił blok Houmanna, który punktami w tym elemencie najpierw dał Duńczykom przewagę, a następnie zakończył mecz. Maciej Rudol zdobył w tym spotkaniu 15 punktów z ataku i 2 w bloku, a Filip Lejawa zaserwował 3 asy i 6-krotnie punktował w ataku i raz w bloku.

Mecz o 3. miejsce: Chouikh/Altwies - Rudol/Lejawa 1:2 (21:16, 16:21, 11:15)

W spotkaniu, którego stawką były brązowe medale, Maciej Rudol i Filip Lejawa zmierzyli się z francuską parą Chouikh/Altwies. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, ale odkąd Trójkolorowi wysunęli się na prowadzenie 9-7 to oni dyktowali warunki w pierwszym secie. Chociaż za sprawą kolejnej serii na zagrywce Filipa Lejawy, nasza para wyrównała 11-11, Francuzi bardzo szybko odpowiedzieli wychodząc na prowadzenie 15-12. W bloku świetnie spisywał się Chouikh, którego dyspozycja była kluczowa dla losów pierwszego seta (21-16). W drugiej odsłonie rywale prowadzili 8-4, jednak przy zagrywce Macieja Rudola, nasza para doprowadziła do remisu 10-10, a następnie zaczęła budować swoja przewagę. Biało-Czerwoni bardzo dobrze prezentowali się w ofensywie i wywierali duża presję zagrywką (16-12). Atak Filipa Lejawy przypieczętował zwycięstwo w drugim secie (21-16). Polacy kontynuowali solidną i skuteczną grę w tie-breaku. Po kontrze Lejawy wysunęli się na 5-3, a blok Rudola powiększył przewagę przy stanie 9-4. Biało-Czerwoni utrzymywal wysokie prowadzenie, jednak w końcówce w ich grę wkradło się trochę nerwowości (13-10). Mimo chwilowych problemów po ataku Macieja Rudola mogli zacząć celebrować swój pierwszy wspólny sukces.  Filip Lejawa w tym spotkaniu zdobył 14 punktów (11 ataków, 1 blok, 1 as), a Maciej Rudol 13 (8 ataków i 5 bloków).

25525e

W turnieju triumfowali Włosi Krumin/Caminati, którzy w finale pokonali bez straty seta półfinałowych rywali Polaków.