Katowice od lat uznawane za mekkę siatkówki, dla naszej dyscypliny miasto wyjątkowe z wielu względów, jednym z nich jest Aleja Gwiazd Siatkówki. W środę w tym wyjątkowym miejscu odsłonięte zostały kolejne tablice.
W środę 15 maja odbyła się siódma edycja Alei Gwiazd Siatkówki - druga organizowana pod egidą Polskiej Siatkówki. Upamiętniająca wybitne postaci świata siatkówki Aleja została otwarta w maju 2017 r. przy al. Korfantego w Katowicach, tuż obok legendarnego Spodka. Od tamtej pory trwały ślad pozostawiło w niej 39 osobistości i instytucji związanych z siatkarskim światem. Wieńczy ją unikalna, pamiątkowa ławeczka z repliką pucharu Mistrzostw Świata 2014, zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski. Co roku w Alei Gwiazd Siatkówki swoje tablice odsłaniają kolejne postacie, które zapisały się w historii naszej dyscypliny. W dniu pierwszego meczu reprezentacji Polski w sezonie olimpijskim tablice odsłonili doskonale znani i utytułowani reprezentanci Polski - Aleksandra Jagieło, Magdalena Śliwa, Jakub Jarosz i Marcin Janusz, którzy odsłonili tablice z odciskami swoich dłoni w obecności Prezydenta Katowic Marcina Krupy, Ireneusza Nalazka – podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego. Dodatkowo Aleja wzbogaciła się o dwie tablice upamiętniające ważne wydarzenia – Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku oraz Mistrzostwa Świata w 1974 roku.
Tegoroczna edycja jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że odbywa się w roku olimpijskim, a wraz z meczem towarzyszącym uroczystości reprezentacja Polski mężczyzn rozpocznie sezon, który zwieńczony zostanie występem na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wyjątkowość tegorocznych uroczystości wynika również z faktu, że zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca zdobycie brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 1964 przez reprezentację Polski kobiet, od tego niezwykle ważnego wydarzenia mija w tym roku dokładnie 60 lat. Przy odsłonięciu tablicy obecne były Krystyna Czajkowska-Rawska, Krystyna Krupa, Józefa Ledwig oraz Krystyna Jakubowska. Rok 2024 to również 50 lat od zdobycia pierwszego w historii Polski - a na dodatek złotego - medalu mistrzostw świata w Meksyku w 1974 roku, również to wydarzenie zostało upamiętnione specjalną tablicą w Alei Gwiazd, odsłoniętą przez Ryszarda Boska, Edwarda Skorka, Marka Karbarza, Wiesława Czaję, Stanisława Gościniaka, oraz drugiego trenera: Andrzej Warych, w im. ŚP. trenera Huberta Jerzego Wagnera wystąpił syn Grzegorz Wagner