Beach Nations Cup: Polacy zagrają w finale Grupy D

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Martyna Szydłowska

18 maj 2024

Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Maciej Rudol i Filip Lejawa zagrają w niedzielę z Portugalczykami o 1. miejsce w turnieju eliminacyjnym Beach Nations Cup w Balikesir, które gwarantuje udział w finałowym turnieju w Jurmali, gdzie do wywalczenia będzie ostatnia przepustka na igrzyska. W sobotę Polacy pokonali reprezentantów gospodarzy.

Rudol/Lejawa - Ozdemir/Kuru 2:0 (25:23, 25:23)
Mecz Macieja Rudola i Filipa Lejawy z turecką parą Ozdemir/Kuru był wyjątkowo zacięty i wyrównany. Obie pary twardo walczyły o każdy punkt, jednak to Polacy w końcówkach zachowali zimną krew i wyszarpali zwycięstwo w dwóch setach. Atutem rywali był blok (9 punktów w tym elemencie przy 6 po stronie Polaków), ale to nasi zawodnicy lepiej prezentowali się w ataku na zagrywce. Maciej Rudol zapisał 19 ataków przy 45% skuteczności, a Filip Lejawa 9.

Kantor/Zdybek - Mermer/Kurt 2:0 (21:15, 21:13)
Spotkanie pomiędzy Piotrem Kantorem i Jakubem Zdybkiem a duetem Mermer/Kurt  miał dość wyrównane otwarcie, jednak od stanu 13-13 przy zagrywce Kantora Biało-Czerwoni zaczęli budować swoją przewagę, wygrywając pięć kolejnych akcji i zamykając set 25:15. Druga partia przebiegała od początku pod dyktando Polaków. Biało-Czerwoni dominowali we wszystkich elementach - kompletnie deklasując rywali szczególnie w ataku 20 do 8. Piotr Kantor zakończył spotkanie z dorobkiem 16 punktów (15 ataków - 60% skuteczności, 1 as), a Jakub Zdybek z 5.