W 2024 roku rozgrywki KINDER Joy of moving, zarówno te w hali, jak i rozgrywane na plaży, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
W rozgrywkach halowych udział wzięła rekordowa liczba uczestników, bo aż 52 991 młodych miłośników minisiatkówki! Natomiast w rozgrywkach minisiatkówki na plaży tylko w samym Wielkim Finale zagrało 228 par z całej Polski!
Rozgrywki KINDER Joy of moving w hali
Za nami wyjątkowa, bo już 31. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, a Wielki Finał został rozegrany po raz trzydziesty! Ogromnie cieszy fakt, że w tegorocznej edycji zagrało łącznie 52 991 młodych miłośników minisiatkówki!
Sezon 2023/24 Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving został zainaugurowany we wrześniu 2023 roku. Turnieje Miejskie rozgrywane były praktycznie do marca. Na tym etapie rozgrywek zagrało łącznie 7 494 drużyn (4 837 dziewcząt i 2 657 chłopców), co dało łączną liczbę 25 942 uczestników (16 643 zawodniczek i 9 299 zawodników).
Podobnie jak w poprzednich latach daje się zauważyć, że do rywalizacji w rozgrywkach KINDER Joy of moving zgłasza się dużo więcej drużyn dziewcząt i to w każdej kategorii, zarówno singlach, dwójkach, trójkach i czwórkach.
Wśród 16 województw od lat w czołówce utrzymuje się województwo śląskie. To właśnie w tym regionie do zawodów zgłasza się bardzo duża liczba dzieci. W sezonie 2023/24 w Turniejach Miejskich w kategorii dziewcząt zagrało 1 360 zespoły i 5 382 zawodniczek, a w kategorii chłopców rywalizowało 1 037 drużyny i 4 074 zawodników. Łącznie zgłosiło się 2 397 zespoły i 9 456 zawodniczek i zawodników.
Na drugim miejscu uplasowało się województwo wielkopolskie. W Wielkopolsce również w większej liczbie do zawodów zgłaszają się drużyny dziewcząt. W sezonie 2023/24 zagrało ich ponad dwa razy więcej, niż chłopców. W kategorii „singli”, „dwójek”, „trójek” i „czwórek” dziewcząt do rywalizacji na poziomie Turniejów Miejskich zgłosiło się 430 zespołów i 1 894 zawodniczki. Natomiast w kategorii chłopców zapisało się 165 drużyn i zagrało 728 młodych adeptów siatkówki. Dało to łącznie liczbę 595 zespołów i 2 622 zawodniczek oraz zawodników.
Na trzecim miejscu w zestawieniu największej liczby zgłoszeń do Turniejów Miejskich uplasowało się województwo mazowieckie. W kategoriach dziewcząt w zawodach uczestniczyło 550 drużyny i rywalizowało 1 365 zawodniczek, a w kategorii chłopców 258 zespołów i 1 070 zawodników, co dało łączną liczbę 808 ekip i 2 435 zawodniczek i zawodników.
Warto również wspomnieć o województwie małopolskim oraz łódzkim. W pierwszym wspominanym regionie w kategoriach dziewcząt w zawodach uczestniczyło 243 drużyny i rywalizowało 972 zawodniczek, a w kategorii chłopców 105 zespołów i 393 zawodników, co dało łączną liczbę 348 ekip i 1 365 zawodniczek i zawodników. Natomiast drugim, czyli łódzkim – łącznie zagrało 1 360 zawodniczek i zawodników, ale tysiąc młodych adeptów siatkówki w Turniejach Miejski jest naprawdę dobrym wynikiem.
W sezonie 2023/24 Eliminacje Wojewódzkie rozgrywane były w okresie marzec-maj. W całym kraju do tej części rywalizacji zgłosiło się 7 049 drużyn (4 631 dziewcząt i 2 418 chłopców) i zagrało 22 549 młodych adeptów siatkówki (15 296 zawodniczek i 7 253 zawodników). Po raz kolejny widać różnicę na poziomie ilości zgłoszonych drużyn dziewcząt i chłopców. Co jest tego powodem?
Myślę, że fakt, że do turnieju KINDER Joy of moving zgłasza się więcej dziewczynek, niż chłopców wynika z tego, że chłopcy próbują różnych sportów. Dziewczynki natomiast jak zaczną realizować się w jednej dyscyplinie to zostają przy niej na dłużej. Oczywiście nie mamy żadnej gwarancji, że w późniejszych latach nasze podopieczne będą realizowały się w siatkówce, ale cieszymy się, że aktualnie są spragnionej sportowej rywalizacji i zabawy.
– powiedziała Małgorzata Durdyn, koordynator w województwie dolnośląskim.
Bardzo licznie do drugiego etapu rozgrywek w sezonie 2022/23 zgłaszano się w województwie śląskim, gdzie zagrało 3 867 zawodniczek i zawodników i rywalizowało 1 207 drużyn. Na kolejnym miejscu, z niewiele mniejszą liczbą uczestników uplasowało się województwo warmińsko-mazurskie, gdzie zagrało łącznie 3 375 zawodniczek i zawodników (2 768 zawodniczki i 607 zawodników), którzy reprezentowali 908 zespołów (659 dziewcząt i 249 chłopców).
Bardzo cieszy również zaangażowanie i chęć gry młodych adeptów siatkówki w województwie pomorskim oraz wielopolskim. Na etapie Eliminacji Wojewódzkich w tym pierwszym wspomnianym regionie Polski zagrało 2 507 zawodniczek i zawodników (1 564 dziewcząt i 943 chłopców). Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 930 zespołów (542 w kategorii dziewcząt i 388 w kategorii chłopców). Natomiast w Wielkopolsce w Eliminacjach Wojewódzkich KINDER Joy of moving wzięło łącznie udział 558 drużyn (442 dziewcząt i 116 chłopców) i zagrało aż 2 169 zawodniczek i zawodników (1 652 dziewcząt i 517 chłopców).
Warto, również odnotować dużą liczbę uczestników w województwie lubelskim, która w tym roku wyniosła 1 494 (łącznie w kategorii dziewcząt i chłopców). Na wyróżnienie zasługuje także województwo małopolskie. W tym regionie w Eliminacjach Wojewódzkich zagrało 1 365 zawodniczki i zawodników. Niewiele mniej, bo 1 149 młodych siatkarek i siatkarzy uczestniczyło w rozgrywkach KINDER Joy of moving w województwie łódzkim.
Po raz drugi w historii rozgrywek ta część rozgrywek toczyła się w czterech kategorii singli, dwójek, trójek, czwórek dziewcząt i chłopców. Natomiast po raz pierwszy awans do Wielkiego Finału uzyskały nie dwie, ale trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii, w tym także z kategorii singli.
Łącznie w Finałach Wojewódzkich zagrało 4 500 zawodniczki i zawodników (2 384 dziewcząt/2 116 chłopców), którzy reprezentowali 1 729 drużyn (1 002 dziewcząt i 727 chłopców). Do Wielkiego Finału awansowały po trzy drużyny z każdej kategorii singli, dwójek, trójek, czwórek dziewcząt i chłopców. Łącznie w Wielkim Finale zagrały 384 zespoły i 1 536 zawodniczek i zawodników.
Z wielką dumą należy podkreślić, że w tegorocznej edycji rozgrywek udział wzięła rekordowa liczba uczestników. W rozgrywkach regionalnych w całym kraju zagrało 52 991 uczestników w ośmiu kategoriach wiekowych, którzy reprezentowali 16 272 drużyn. Podczas Turniejów Miejskich, Eliminacji Wojewódzkich oraz Finałów Wojewódzkich rozegrano 70 696 meczów, które pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły, które rywalizowały przez trzy dni w 30. Wielkim Finale, który został rozegrany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Pod wrażeniem gry i sportowych umiejętności uczestników biorących udział w 30. Wielkim Finale KINDER Joy of moving był Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prezes polskiej federacji jednocześnie podziękował partnerom tego wydarzenia i najwierniejszym kibicom, czyli rodzicom.
Pragnę serdecznie podziękować naszym sponsorom i partnerom. Mam na myśli miasto Katowice, które gościło nas przez ostatnie trzy dni. Jednocześnie pragnę podziękować sędziom, wolontariuszom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju. Gratuluję wam i dziękuję, że jesteście. Na koniec podziękowania dla waszych trenerów i rodziców, że przekonali was do uprawianie tej przepięknej dyscypliny, jaką jest piłka siatkowa. Wszyscy jesteście zwycięzcami .
– powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Z kolei Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Grupy Ferrero w Polsce dodał:
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom wspaniałego turnieju. Organizacja jak zawsze stała na najwyższym poziomie. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Cieszymy się, że w tym roku w rozgrywkach KINDER Joy of moving wzięło udział ponad 52 tysięcy zawodniczek i zawodników. Jesteśmy szczęśliwi, że od tylu lat możemy współpracować z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Dziękujemy za gościnę w mieście Katowice. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców zespołów, bo wszystkie drużyny są zwycięzcami.
Do gratulacji dla wszystkich zespołów dołączył się również Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic:
Miałem okazję wiele lat temu w legendarnym Spodku podziwiać grę prezesa Sebastiana Świderskiego w reprezentacji Polski. Życzę Wam wszystkim kariery sportowej na miarę prezesa polskiej federacji. Gratuluję wszystkim uczestnikom medali, waszego zaangażowania, pasji. Bardzo się cieszę, że mieliście okazję grać w mieście Katowice.
– podkreślił wiceprezydent.
Przygotowaliśmy kilkanaście ciekawostek dotyczących całego sezonu 2023/24 – 31. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving oraz 30. Wielkiego Finału.
31. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving i 30. Wielkiego Finału w liczbach
700 tysięcy – tyle zawodniczek i zawodników wzięło udział przez ostatnie 17 lat w rozgrywkach KINDER Joy of moving;
52 991 tysięcy – tyle zawodniczek i zawodników wzięło udział w Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich, które pozwoliły wyłonić finalistów 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving;
34 323 – tyle zawodniczek łącznie wzięło udział w Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich 31. edycji rozgrywek;
18 668 – tyle zawodników łącznie wzięło udział w Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich 31. edycji rozgrywek;
16 272 – drużyn z całego kraju wzięło udział w Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich;
15 000 – wydanych butelek wody podczas 30. Wielkiego Finału;
6 000 – tyle pakietów zdrowych przekąsek wydano przez trzy dni turnieju finałowego w Katowicach;
10 470 – tyle drużyn dziewcząt z całego kraju wzięło udział w Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich;
9 000 – m2 teraflexu zostało rozłożonych na 32 boiskach przeznaczonych do gry podczas Wielkiego Finału;
6 000 – tyle pakietów zdrowych przekąsek wydano przez trzy dni turnieju finałowego w Katowicach;
5 802 – tyle drużyn chłopców z całego kraju wzięło udział w Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich;
5 700 – wydanych obiadów;
2 320 – wydrukowanych identyfikatorów dla uczestników 30. Wielkiego Finału, trenerów, koordynatorów wojewódzkich, organizatorów, zaproszonych gości;
1 536 – zawodniczek i zawodników, którzy zagrali w 30. Wielkim Finale KINDER Joy of moving;
1 504 – rozegranych meczów w ciągu trzech dni Wielkiego Finału w Katowicach;
384 – trenerów, którzy prowadzili zespoły w Wielkim Finale;
384 – tyle drużyn zagrało w 30. Wielkim Finale KINDER Joy of moving;
200 – osób było zaangażowanych w organizację 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving;
80 – sędziów przez trzy dni sędziowało spotkania rozgrywane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach;
32 – na tylu boiskach rozgrywane były mecze historycznej 30. edycja Wielkiego Finału;
30 – końcem czerwca został rozegrana historyczna 30. edycja Wielkiego Finału;
26 – tyle razy Wielki Finał rozgrywek minisiatkówki gościł na Śląsku;
17 – od tylu lat Polski Związek Piłki Siatkowej współpracuje z Ferrero Polska Commercial przy organizacji rozgrywek minisiatkówki;
16 – w tylu województwach toczyła się rywalizacja w Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich, która pozwoliły wyłonić finalistów 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving. Do finału awansowały po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii singli, dwójek, trójek i czwórek dziewcząt i chłopców;
10 – pracowników biura zawodów, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem spotkań, drukowali protokoły meczowe, wprowadzali wyniki spotkań do systemu;
10 – przez tyle miesięcy toczyła się rywalizacja w województwach, a zwieńczeniem był 30. Wielki Finał;
4 – powstały cztery galerii ze zdjęciami z Wielkiego Finału, zamieszczone na oficjalnej stronie rozgrywek www.minisiatkowka.pl;
3 – przez trzy dni zawodniczki i zawodnicy walczyli o medale i tytuł mistrza Polski w kategorii singli, dwójek, trójek i czwórek dziewcząt i chłopców;
2 – po raz drugi przyznano nagrody za popularyzacje wartości zasad Fair Play oraz za czyn „czystej gry”;
2 – po raz drugi firma Gerflor pełniła rolę Partnera Technicznego tego wyjątkowego wydarzenia;
1 – po raz pierwszy w Wielkim Finale o medale grały zawodniczki i zawodnicy w kategorii singli;
1 – po raz pierwszy Wielki Finał rozgrywany był w Katowicach.
Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!
Ogólnopolskie Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving organizowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem tego wydarzenia było Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a gospodarzem miasto Katowice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału była firma Gerflor Polska.
Rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży
Koniec roku to zawsze czas na podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy. W połowie 2024 roku rozegrano po raz drugi Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. W dniach 5-7 lipca na plaży Milenium w Kołobrzegu, aż 228 drużyn brało udział w turnieju rangi mistrzostw Polski w minisiatkówce plażowej.
Współpraca Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Grupy Ferrero w Polsce trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Od blisko 17 lat wspólnie organizujemy halowe mistrzostwa Polski w minisiatkówce, które na stałe wpisały się w kalendarz rozgrywek. Podjęto decyzję, że nadszedł czas na kolejny etap działań. Od 2023 roku rozgrywki minisiatkówki poza halą toczą się również na piasku! Na początku lipca 2024 roku po raz drugi w historii zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving!
Lata naszej współpracy z Grupą Ferrero przyniosły wspaniałe efekty – projekt KINDER Joy of moving świetnie promuje minisiatkówkę w Polsce. Drugi sezon z rzędu rozwijamy wspólnie projekt minisiatkówki na plaży, bo i ta wersja naszej dyscypliny powinna dotrzeć do jak największej liczby młodych zawodników i zawodniczek, aby mogli spróbować i przekonać się, jak piękny to sport.
– powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży – w tym siatkówką plażową. Z myślą o nich organizowane są właśnie rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży. Sportowa rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych U-11, U-12, U-13.
Pierwsza część rozgrywek minisiatkówki plażowej była organizowana przez Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej. Do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving awans uzyskały po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.
Cieszymy się, że nasza wieloletnia współpraca z Grupą Ferrero tak dobrze się rozwija. Od lat prowadzimy działania na rzecz popularyzowania minisiatkówki wśród najmłodszych. W tym sezonie graliśmy minisiatkówkę nie tylko w hali, ale również na plaży. Dzięki tej nowej inicjatywie jeszcze więcej młodych zawodniczek i zawodników będzie uprawiała tę piękną dyscyplinę. Jednocześnie dziękujemy naszemu Partnerowi za tak pozytywne i aktywne włączenie się w rozwój minisiatkówki w naszym kraju.
– powiedział Jacek Kasprzyk, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Po raz drugi Wielki Finał KINDER Joy of moving rozgrywany był w Kołobrzegu. Jego organizacja nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania Marka Mierzwińskiego, prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.
Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz drugi mogliśmy razem zorganizować ten Wielki Finał KINDER Joy of moving. Dziękuję rodzicom, zawodniczkom, zawodniczkom, za trzy dni sportowych emocji. Pragnę podziękować sędziom, wolontariuszom za kilkudniową pracę. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju. Nie będę wymieniał z nazwisk, aby nikogo nie pominąć, ale chcę podkreślić, że bez waszego wsparcia, zaangażowania i ciężkiej pracy ten turniej nie mógłby się odbyć.
– wyznał Marek Mierzwiński, dyrektor Wielkiego Finału KINDER Joy of moving.
Zmagania młodych adeptów w Kołobrzegu obserwował Mariusz Prudel, utalentowany reprezentant Polski w siatkówce plażowej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku w parze z Grzegorzem Fijałkiem. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zostali pierwszymi w historii reprezentantami Polski w siatkówce plażowej na Igrzyskach Olimpijskich. Tam przegrali w ćwierćfinale zajmując ostatecznie 5. miejsce.
Bardzo się cieszę, że miałem okazję przyjechać do Kołobrzegu na Wielki Finał minisiatkówki plażowej. Pod względem organizacyjnym to świetnie zorganizowane wydarzenie. Cieszę się, że tak dużo zawodniczek i zawodników gra w siatkówkę plażową. Dla nich to świetna okazja, żeby uczyć się gry w siatkówkę plażową, a przy tym dobrze się bawić nad morzem. Mają szansę, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Obserwując ich zmagania widać, że bardzo dobrze adaptują się do zmiennych warunków atmosferycznych. I najważniejsze, podczas tego turnieju nie zawsze musi liczyć się wynik sportowy. Najważniejsza jest dobra zabawa, nawiązywanie przyjaźni i czerpanie radości z aktywności sportowej.
– podkreślił Mariusz Prudel, zastępca dyrektora ds. siatkówki plażowej w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym SMS PZPS w Spale.
Podczas turnieju zespoły rozgrywały dwa sety do 15 punktów (z zachowaniem dwóch punktów przewagi). W przypadku remisu drużyny rozgrywają tie-breaka do 11 punktów. Należy podkreślić, że tegoroczni finaliści mecze rozgrywali nowym modelem piłek Mikasa BEACH PRO BV 550 C 2023 przeznaczonych do siatkówki plażowej. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim.
Od początku 2. Wielkiego Finału pod kierownictwem Sędziów Głównych – Jana Baniaka i Grzegorza Sołtysiaka ciężko pracowała grupa jedenastu sędziów, których wspiera jeszcze większa grupa zawodniczek i zawodników, bo aż dwudziestu ośmiu, którzy na co dzień grają w dwóch klubach – UKS OPP Powiat Kołobrzeski i UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin. Młodzi pasjonaci siatkówki podczas tego trzydniowego turnieju występowali w roli wolontariuszy-sędziów i z pełnym zaangażowaniem, uśmiechem na twarzy sędziowali wszystkie mecze.
Pragniemy przypomnieć, że lipcowy Wielki Finał KINDER Joy of moving był rozgrywany na specjalnie do tego przygotowanych osiemnastu boiskach, a o tytuł mistrza danej kategorii rywalizowało w tym roku aż 228 par z całej Polski!
Wszystkim serdecznie gratuluję udziału w turnieju. Dziękuję Wam drodzy finaliści, trenerzy, rodzice i kibice. Cieszę się, że tyle młodych osób chce grać w siatkówkę. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju. Ogromne podziękowanie dla Grupy Ferrero w Polsce, MOSiR Kołobrzeg i miasta Kołobrzeg. Od wielu osób słyszałem, że zawody stały na wysokim poziomie, co nas ogromnie cieszy. A najbardziej jesteśmy zadowoleni, że tak wiele osób młodych chce grać w siatkówkę plażową. Dziękuję, że nam zaufaliście i z takim zaangażowaniem braliście udział w 2. Wielkim Finale.
– powiedział Jacek Kasprzyk, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Patronat honorowy nad Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski. Organizacja turnieju nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej, MOSiR Kołobrzeg, Naturalnej Wodzie Mineralnej "Selenka Wieniec Zdrój" oraz miasta Kołobrzeg.
II Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving
2500 – litrów wody przygotowali organizatorzy dla wszystkich uczestników turnieju;
1600 – butelek wody wydano uczestnikom II Wielkiego Finału;
1200 – obiadów wydano na plaży Milenium w Kołobrzegu podczas całego turnieju;
608 – w czasie całego turnieju w Kołobrzegu zagrało łącznie 431 spotkań;
456 – przez trzy dni tyle rozdano medali i zestawów nagród rzeczowych uczestnikom turnieju;
228 – par wzięło udział w II Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving;
224 – tyle łącznie zawodniczek wzięło udział w Wielkim Finale;
212 – tyle łącznie zawodników wzięło udział w Wielkim Finale;
54 – tyle pucharów przygotowali organizatorzy dla uczestników;
42 – tyle transmisji internetowych przeprowadzono podczas całego turnieju;
25 – sędziów pracowało i sędziowało mecze młodych adeptów siatkówki plażowej;
18 – II Wielki Finał rozgrywano na 18 specjalnie do tego przygotowanych boiskach;
16 – drużyny, które wystartowały w turnieju reprezentowały 16 województw naszego kraju;
15,2 – każdy z 25 sędziów biorących udział w turnieju średnio sędziował 15,2 spotkania
15 – tylu wolontariuszy pomagało przy organizacji Wielkiego Finału;
4 – z tylu boisk prowadzona była przez cały turniej transmisja sportowa (od godziny 9.00 do 18.00).
3 – tyle dni trwała II edycja Wielkiego Finału w Minisiatkówce Plażowej;
3 – turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców;
2 – mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 punktów, w przypadku remisu drużyny rozgrywały tie-breaka do 11 punktów;
2 – turniej rozgrywany był z podziałem na sekcję poranną meczów i popołudniową;
2 – po raz pierwszy rozgrywani Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving;
1 – po raz pierwszy podczas Wielkiego Finału zostały wręczone wyróżnienia Fair Play – za „czyn czystej gry” oraz popularyzację wartości Fair Play.