1LK: Zacięty bój w Poznaniu – Warszawa górą po emocjonującym starciu

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Olga Rzeszewska

20 paź 2024

We wciągającym starciu w poznańskiej hali AWF Enea Energetyk musiał uznać wyższość drużyny KSG Warszawa. Mecz, trwający aż 126 minut, zakończył się wynikiem 1:3 na korzyść przyjezdnych. Mimo momentów świetnej gry poznanianek, to przyjezdne dominowały w kluczowych fazach spotkania, nie dając gospodyniom szans na odwrócenie losów meczu.

Mecz 5. kolejki 1. Ligi Kobiet: Enea Energetyk Poznań - KSG Warszawa 1:3 (30:28, 23:25, 20:25, 15:25)

Mecz rozpoczął się wyrównaną walką, choć to drużyna ze stolicy od samego początku utrzymywała niewielką przewagę. Zawodniczki z Poznania nie pozwalały jednak przeciwniczkom odskoczyć na więcej niż kilka punktów, stale depcząc im po piętach. Kluczowym momentem okazała się sytuacja przy wyniku 17:17, kiedy to po raz pierwszy gospodynie doprowadziły do remisu, rozpoczynając twardą walkę punkt za punkt. Końcówka rozgrywana była na przewagi, z której zwycięsko wyszły poznanianki, triumfując 30:28.

Drugi set to powtórka ze scenariusza – warszawianki ponownie szybko odskoczyły na kilka punktów, ale gospodynie nie zamierzały się poddać. Po wyrównaniu na 14:14 gra stała się niezwykle zacięta, a poznanianki po raz pierwszy objęły prowadzenie. Przy stanie 22:19 wydawało się, że kolejny set również padnie łupem miejscowych, jednak zawodniczki ze stolicy zdołały wyrównać (23:23) i w decydującym momencie przechylić szalę na swoją korzyść, wygrywając 25:23.

Trzeci set początkowo przebiegał podobnie – drużyna z Warszawy utrzymywała niewielką przewagę, którą w połowie partii powiększyła do pięciu punktów (9:14). Gospodynie zdołały jednak zmobilizować siły i błyskawicznie doprowadziły do remisu 15:15. Końcówka znów była emocjonująca, ale tym razem to zawodniczki ze stolicy okazały się skuteczniejsze, zdobywając cztery punkty z rzędu i zamykając seta wynikiem 25:20.

W czwartej partii warszawianki nie pozostawiły złudzeń. Już na początku wypracowały sobie bezpieczną przewagę, prowadząc 12:4. Przyjezdne kontrolowały przebieg gry, utrzymując wysoki poziom zarówno w ataku, jak i obronie, co pozwoliło im bez większych problemów doprowadzić mecz do końca. Ostatecznie warszawianki wygrały tę odsłonę 25:15, czym przypieczętowały swoje zwycięstwo w całym spotkaniu.

Mimo dobrego początku, Enea Energetyk Poznań nie zdołał przeciwstawić się rozpędzonej drużynie KSG Warszawa. Kluczowa okazała się skuteczność w końcówkach setów. MVP meczu została Katarzyna Saj, której doskonała gra przyczyniła się do wygranej warszawianek 3:1.

Katarzyna Saj, MVP meczu 5. kolejki 1. Ligi Kobiet: Enea Energetyk Poznań - KSG Warszawa 1:3 (30:28, 23:25, 20:25, 15:25)

Enea Energetyk Poznań - KSG Warszawa 1:3 (30:28, 23:25, 20:25, 15:25)

Enea Energetyk Poznań: Barbara  Grejman, Wernika Janusz, Wirginia Mulka, Liliana Wójcik,  Anna Regulska, Julia Stancelewska, Wiktoria Stryjak (libero) oraz Amelia Mokrzan, Aleksandra Liedtke, Iga Kępa, Ewelina Daley, Maja Malczewska
Trener – Marcin Patyk

KSG Warszawa: Aleksandra Jedut, Martyna Zięba, Katarzyna Saj, Zofia Sobanty, Jagoda Michałek, Martyna Gorzkiewicz, Magdalena Saad (libero) oraz Wiktoria Wojtyniak, Aleksandra Baczewska, Julia Grzelak, Martyna Terlikowska (libero)