W czwartek, 3 października, do nowej hali - Areny Gorzów przeniósł się projekt „Siatkówka łączy pokolenia”, finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. To było wyjątkowe święto siatkówki!
- Gorzów to dla mnie to szczególne miejsce ponieważ tutaj się wychowałem i nauczyłem grać w siatkówkę. To stąd wypłynąłem na szerokie wody opowiadał Sebastian Świderski, prezes PZPS – Cieszę się, że teraz moją wiedzę mogę przekazywać i dzielić się z innymi. Projekt „Siatkówka łączy pokolenia” realizujemy już 3 rok z rzędu dzięki MSiT. W tym roku będziemy jeszcze w czterech miastach. Serdecznie zapraszam!
W Gorzowie Wielkopolskim z dziećmi podczas zajęć sportowych uczestniczyły gwiazdy ze świata siatkówki. Tym razem byli to:
Sebastian Świderski –wicemistrz świata 2006 i najlepszy atakujący igrzysk olimpijskich 2008, wielokrotny medalista polskich i włoskich rozgrywek klubowych, Honorowy Obywatel Gorzowa Wielkopolskiego.
Waldemar Wspaniały – Wybitny zawodnik i trener siatkarski. Jako zawodnik z Płomieniem Milowice zwycięzca Pucharu Europy, a jako trener m.in. czterokrotny mistrz Polski z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle. Przez 5 lat trener Stilonu Gorzów Wlkp.
Tomasz Paluch –były siatkarz i długoletni trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego
Rafał Legień – były siatkarz reprezentacji Polski, mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski
Radosław Maciejewicz – były siatkarz Stilonu Gorzów Wlkp.
Paweł Maciejewicz – polski siatkarz urodzony w Gorzowie Wielkopolskim, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Pucharu Polski
Wydarzenie jak zawsze rozpoczął Janusz Uznański, prezes Fundacji Polska Siatkówka, który po raz kolejny cieszył się z dużej frekwencji oraz życzył wszystkim udanej zabawy. Natomiast całe wydarzenie poprowadził wielokrotny reprezentant Polski – Marcin Prus.
„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl eventów, które mają na celu wzmocnienie więzi międzypokoleniowej na linii senior-rodzic-dzieci. Ma za zadanie kształtować pozytywne emocje w rodzinie, zachęcać do aktywności fizycznej, wskazywać jak można wspólnie spędzać wolny czas, promować zdrowy styl życia i dyscyplinę jaką jest siatkówka. Projekt również urozmaica i ubogaca ofertę miasta dedykowaną mieszkańcom, ale też ma za zadanie podtrzymywać pamięć o wybitnych sportowcach, którzy dumnie reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Spotkanie składa się z dwóch części:
- Sportowej – treningu siatkarskiego wraz z konkurencjami sportowymi, prowadzonej przez wielokrotnego reprezentanta Polski Marcina Prusa i przy uczestnictwie zaproszonych gwiazd siatkówki. Projekt ma za zadanie promowanie aktywności sportowej wśród całych rodzin i różnych grup wiekowych oraz popularyzację piłki siatkowej.
- Spotkanie z historią czyli spotkania z mistrzami – wszyscy uczestnicy mają okazję posłuchać historii z życia zaproszonych gwiazd siatkówki, zadać im pytanie czy zrobić sobie z nimi zdjęcie.
Teraz projekt przenosi się do Olsztyna. Do stolicy Warmii zapraszamy 27 października.