Jagoda Śliwka oraz Aleksandra Wachowicz wygrały w tie-breaku z Holenderkami  na otwarcie mistrzostw Europy CEV Euro Beach Volley.

EuroBeachVolley: Śliwka/Wachowicz wygrywają na otwarcie turnieju

Siatkówka plażowaReprezentacje

Angelika Knopek

13 sie 2024

Siatkarki plażowe, Jagoda Śliwka oraz Aleksandra Wachowicz, jako jedyna polska para w turnieju kobiecym, rozpoczęły dzisiaj zmagania w Mistrzostwach Europy  CEV Euro Beach Volley. W pierwszym meczu w grupie C Biało-Czerwone zmierzyły się w Arnhem z gospodyniami turnieju, holenderską parą Piersma B./Bekhuis.

Śliwka/Wachowicz – Piersma B./Bekhuis 2:1 (20:22, 21:17, 15:12)

Początkowa faza dzisiejszego spotkania przebiegła pod znakiem wyrównanej walki punkt za punkt (5:5), nasze reprezentantki jako pierwsze zdołały wypracować sobie dwupunktowe prowadzenie (9:7), rywalki jednak bardzo szybko doprowadziły do wyrównania wyniku (11:11). Holenderskie siatkarki popełniły nieco więcej błędów własnych (15:15), ale prezentowały za to wyższą skuteczność w ataku (19:19). Ostatecznie losy premierowej odsłony meczu rozstrzygnęła walka na przewagi, z której obronną ręką wyszły Brecht Piersma oraz Wies Bekhuis (22:20).

Drugi set dwupunktową przewagą otworzyły zawodniczki Królestwa Niderlandów (2:0), jednak świetna seria Aleksandry Wachowicz w polu serwisowym pozwoliła Biało-Czerwonym zdobyć pięć punktów z rzędu, dzięki czemu najpierw uzyskały remis (4:4), a następnie  objęły prowadzenie (7:4). W tym secie to duet Śliwka/Wachowicz lepiej spisywał się w ataku (11:8) i choć Holenderki nie zamierzały poddać się bez walki (17:16), finalnie ostatnie zdanie w tej partii należało do naszych siatkarek (21:17).

Rozstrzygającą partię kolejną serią bardzo dobrych serwisów rozpoczęła Aleksandra Wachowicz, dzięki czemu Polki szybko odskoczyły przeciwniczkom aż na cztery oczka przewagi (5:1). Po polskiej stronie w końcu zafunkcjonował też skuteczny blok (8:4), Holenderki w dużej mierze straciły swoją skuteczność prezentowaną głównie w pierwszym secie, lecz mimo to w końcówce zdołały jeszcze odrobić straty (10:10). Chwilowy przestój nie przeszkodził jednak naszym siatkarkom, które skutecznym zagraniem przypieczętowały swoje zwycięstwo w tym spotkaniu (15:12).

Dwa kolejne spotkania fazy grupowej Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz rozegrają już jutro, najpierw o godzinie 11.00 zmierzą się z Francuzkami Lézaną Placette i Alexią Richard, a następnie o godzinie 19.00 podejmą łotewski duet Graudina/Samoilova.