Piotr Śliwka: na turnieju takiej rangi nie ma słabych drużyn

fot. CEV

Piotr Śliwka: na turnieju tej rangi nie ma słabych drużyn

Kategoria

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

Autor

Katarzyna Porębska

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

11 lip 2024

Reprezentacja Polski U22 mężczyzn odniosła dwa zwycięstwa w fazie grupowej mistrzostw Europy, które od wtorku do niedzieli są rozgrywane w Holandii. Przy tym nie straciła ani jednego seta. Biało-Czerwoni zapewnili sobie już awans do sobotniego półfinału. Dzisiaj zmierzą się z Holendrami, a stawką tego starcia będzie pierwsze miejsce w grupie. - Na turnieju tej rangi nie ma słabych drużyn, więc do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem i odpowiednią koncentracją - powiedział Piotr Śliwka, przyjmujący polskiej drużyny i najlepszy zawodnik środowego spotkania przeciwko Węgrom.

pzps.pl: Drugi mecz fazy grupowej za wami. Bardzo pewnie pokonaliście Węgrów 3:0. Chyba zgodzi się pan ze mną, że od początku do końca kontrolowaliście to spotkanie.
Piotr Śliwka: Tak. Mecz od samego początku był pod naszą kontrolą. W trzecim secie pojawił się moment niepewności, ale szybko udało się nam z niego wyjść.

Jakby miał pan wskazać jeden element, który pomógł wam odnieść pewne zwycięstwo nad Węgrami, to co by to było?
Piotr Śliwka: Wydaje mi się, że kluczowym elementem w środowym spotkaniu była zagrywka. Na pewno pomogło nam też nasze zdobyte już doświadczenie na tego typu imprezach.

Węgrzy niczym was nie zaskoczyli. Po pierwszym waszym meczu rozmawiałam z Tytusem Nowikiem. Powiedział mi, że niezależnie od rywala cały czas musicie pamiętać o utrzymaniu koncentracji. To jest klucz do zwycięstwa?
Piotr Śliwka: To prawda, Węgrzy niczym nas nie zaskoczyli, ponieważ byliśmy do tego meczu dobrze przygotowani. Niezależnie od tego z kim gramy, zadajemy sobie sprawę, że na turnieju takiej rangi nie ma słabych drużyn, więc do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem.

W czwartek czeka was spotkanie z Holendrami. Stawką będzie pierwsze miejsce w grupie. Chyba trzeba pamiętać, że gospodarze po swojej stronie będą mieli kibiców?
Piotr Śliwka: Zadajemy sobie sprawę z tego, jaką wagę będzie miał dla nas ten mecz. Jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Nie tylko Holendrzy mają po swojej stronie wsparcie kibiców, my również ich mamy, zarówno od kibiców w hali, jak i tych którzy wspierają nas z Polski, co bardzo doceniamy.

Program i wyniki ME U22 mężczyzn
9 lipca (wtorek)
Hiszpania - Polska 0:3 (23:25, 23:25, 20:25)
Holandia - Węgry 3:2 (25:27, 25:16, 25:15, 17:25, 19:17)

10 lipca (środa)
Polska - Węgry 3:0 (25:15, 25:14, 25:21)
Hiszpania - Holandia 2:3 (25:22, 19:25, 25:16, 23:25, 15:17)

11 lipca (czwartek)
godz. 16.30 Węgry - Hiszpania
godz. 19.30 Polska - Holandia

13 lipca (sobota)
Półfinały

14 lipca (niedziela)
godz. 15.00 Mecz o 3. miejsce
godz. 18.00 Finał

#TAGI