Orlen Beach Volley Tour w Przysusze już w tym tygodniu

fot. Kamil Pastusiak

Orlen Beach Volley Tour w Przysusze już w tym tygodniu

Kategoria

Siatkówka plażowaRozgrywki krajowe

Siatkówka plażowaRozgrywki krajoweSeniorskie

Autor

Danuta Rękawica / Orlen Beach Volley Tour Przysucha

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

08 lip 2024

Drugi weekend lipca dla polskiej siatkówki plażowej będzie wielkim świętem. Po raz kolejny rozegrany zostanie Orlen Beach Volley Tour PKO Przysucha. To najlepszy krajowy turniej siatkówki plażowej, z najlepszymi parami i rewelacyjną atmosferą.

 

Od wielu lat turnieje rankingowe siatkówki plażowej w Przysusze to absolutny top pod każdym względem. Organizacyjnie wydarzenie rozrosło się do rozmiarów kilkudniowego święta siatkówki plażowej z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Niewielka miejscowość nad Zalewem Topornia tętni sportowym życiem od rana do wieczora. 

Tak też będzie w tym roku, a do Przysuchy ściągną kibice z całej Polski, a także najlepsze pary plażowe. Co ważne, w stawce zespołów nie zabraknie dobrze znanych zagranicznych gwiazd beachvolley'a. Wszystko rozpocznie się w piątek 12 lipca, a wielki finał imprezy zaplanowano na niedzielę.

 - Co roku staramy się zaskoczyć czymś nowym i nie inaczej będzie teraz. Turniej Orlen Beach Volley Tour PKO Przysucha organizujemy z dbałością o każdy szczegół. Zależy nam, aby wydarzenie było atrakcyjne dla sportowców, kibiców w każdym wieku, a także naszych sponsorów i partnerów oraz mieszkańców Przysuchy i regionu - przyznał Piotr Skiba, główny organizator turnieju Orlen Beach Volley Tour Przysucha.

Jak co roku rywalizacja toczyć się będzie na czterech boiskach, a wezmą w niej udział pary siatkarek, jak i siatkarzy. Od samego rana do wieczora sportowych emocji nie zabraknie. W sumie pula nagród finansowych będzie wynosić 80 tysięcy złotych (po 40 tysięcy złotych na płeć). Dodatkowo dla najlepszych dwójek organizatorzy przygotowali wiele bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych. 

W ubiegłym roku w turnieju kobiet triumfowały Czeszki Karin Zolnercikova i Marketa Nausch. Nic więc dziwnego, że jako jedne z pierwszych zgłosiły się także do tegorocznych zawodów. Jeśli chodzi o ubiegłoroczne zmagania siatkarzy, to obiekt stworzony nad Zalewem Topornia niemal odleciał w emocjach. Na najwyższym stopniu podium znalazł się bowiem przysuszanin - Michał Korycki, który wygrał turniej wspólnie z Miłoszem Krukiem.

- Co roku organizujemy charytatywny mecz gwiazd. W tym roku również będziemy w ten sposób zbierać pieniądze dla rodziny z Przysuchy. Mam nadzieję, że uda nam się uzbierać ich jak najwięcej - powiedział Piotr Skiba. - Przez wszystkie lata udało nam się zebrać dla ludzi potrzebujących z naszego regionu już około 250 tysięcy złotych - dodał.

Już teraz wiadomo, że to będzie wyjątkowe wydarzenie. Na boisko wybiegnie nie tylko pierwszy polski olimpijczyk w siatkówce plażowej, Grzegorz Fijałek, ale także wielka gwiazda polskiego boksu, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Tradycyjny mecz gwiazd rozegrany zostanie w niedzielę przed najważniejszymi meczami Orlen Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024, o godz. 15:00. Po nim do rozegrania zostaną już tylko dwa starcia finałowe.

#TAGI

  • siatkowka-plazowa