Wielki Finał KINDER Joy of moving 2024: dobiegł końca trzeci dzień zmagań

Wielki Finał KINDER Joy of moving 2024: dobiegł końca trzeci dzień zmagań

Kategoria

SiatkówkaRozgrywki krajoweMinisiatkówka

Autor

Katarzyna Porębska / minisiatkowka.pl

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

30 cze 2024

Niedziela to ostatni dzień zmagań finalistek i finalistów podczas 30. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minsiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Tego dnia rozgrywane były spotkania o poszczególne miejsca na zakończenie finału centralnego. Turniej rozgrywany był od piątku do niedzieli w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i bierze w nich udział 1536 zawodniczek i zawodników z całej Polski, reprezentujących 384 drużyny.

Jubileuszowa edycja 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving zagościła po raz pierwszy w historii rozgrywek do Katowic. Niedziela w pierwszej części upłynęła na rozgrywaniu spotkań o poszczególne miejsca. Wiele emocji wzbudzały mecze półfinałowe i finałowe w kategorii "singli", "dwójek", "trójek", "czwórek" dziewcząt oraz chłopców. Poziom sportowy, jaki zaprezentowały wszystkie zespoły był bardzo wysoki. 

Niedzielne starcia od początku obserwowała Weronika Centka-Tietianiec oraz Julia Nowicka - reprezentantki Polski. Warto dodać, że Nowicka sama w przeszłości miała okazję brać udział w rozgrywkach KINDER Joy of moving. Rozgrywki od pierwszego do ostatniego gwizdka były emocjonujące, pełne radości. Uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników. Jednocześnie pojawiała się nutka smutku, że ten trzydniowy turniej dobiega końca. 

- Po kilku latach przerwy wróciłem ze swoim zespołem na Wielki Finał. Cieszę się, że mogliśmy wziąć w nim udział. Nie nastawialiśmy się nad żadnym miejscem. Przyjechaliśmy do Katowic bardzo dobrze się bawić, czerpać radość z możliwości sprawdzenia się z nimi zespołami z całej Polski. Gratulujemy organizacji całego Wielkiego Finału, ponieważ przygotowanie takiego turnieju jest ogromnym wyzwaniem - powiedział Marcin Nurski, trener PSP 11 Kędzierzyn-Koźle 3.

W kategorii "singli" dziewcząt o złoty medal grała zawodniczka z MKS Dwójka Zawiercie i UKS Victoria Witkowice. Spotkanie było zacięte i wygrała je młoda siatkarska z Zawiercia 2:1 (15:13, 7:15, 11:9). Natomiast brązowy krążek zawisł na szyi zawodniczki KS Volley Poznań, która okazała się lepsza od siatkarski BKS STAL Bielsko-Biała 2:1 (9:15, 15:13, 12:10).

Z kolei w kategorii "singli" chłopców reprezentant zespołu UKS Żak Krzeszyce pokonał kolegę z MUKS Michałkowice 2:0 (15:12, 15:7). W meczu o brązowy medal w tej kategorii SUWALSKI UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY SIATKÓWKI  wygrał z UKS 22 Kraków 2:0 (15:8, 15:10).

W kategorii "dwójek" dziewcząt zespół Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki po wyrównanej grze pokonał Strefa Piłki Siatkowej Zbąszynek 2:1 (15:9, 11:15, 12:10). W spotkaniu o trzecie miejsce na podium MKS Dwójka Zawiercie okazał się lepszy od Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki 2:0 (15:4, 15:6).

W tej samej kategorii, ale chłopców złoty medal wywalczyła drużyna UKS KINDER VOLLEYBALL WAŁBRZYCH, która pokonała Radwansport Kraków 2:0 (15:9, 22:20). Brązowe krążki zawisły na szyi młodych siatkarzy WATAHA Lubin 1, którzy okazali się lepsi od LEONARD MIRZEC 1 2:1 (15:11, 8:15, 11:9). 

Nie brakowało emocji i zaciętej walki w finałowych meczach w kategorii "trójek" dziewcząt. Po przeciwnych stronach siatki w walce o złoty medal stanęły zawodniczki WATAHA Lubin i MKS Dwójka Zawiercie. W decydującym starciu zawiercianki zwyciężyły 2:1 (13:15, 15:8, 11:6). Z kolei o brązowy krążek  powalczyły młode siatkarski MKS MOS Wieliczka Glinka Academy i MUKS Sparta Warszawa. Tę rywalizację wygrały zawodniczki z Małopolski 2:0 (15:13, 15:5).

Mecze w kategorii "trójek" chłopców były równie emocjonujące. O złoty krążek powalczyła ekipa SUKSS Suwałki i UMKS MOS Wola Warszawa. Spotkanie zakończyło się w dwóch partiach na korzyść siatkarzy z województwa podlaskiego 2:0 (15:13, 15:13). O miejsce na najniższym stopniu podium walczył z kolei zespół AKS RZESZÓW I i ENEA Energetyk Poznań. Siatkarze z Poznania wygrali w dwóch setach do 13 i 10.

Na koniec dnia mecze o złoty, srebrny, brązowy medal rozgrywały drużyny w kategorii "czwórek" dziewcząt i chłopców. Najlepsze w swojej kategorii okazała się drużyna MKS Dwójka Zawiercie, która pokonała UKS 9 Leszno 2:0 (15:7, 15:6). Trzecie miejsce zajął Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki, który wygrał z SKPS DUNAJEC NOWY SĄCZ 2:1 (10:15, 15:9, 11:8).

W "czwórkach" chłopców mistrzem Polski została drużyna Tytani Białystok, która wygrała z Glinka Academy SPS Lębork 2:0 (15:12, 15:10). Trzecie miejsce z kolei zajął BKS CHEMIK BYDGOSZCZ SIATKÓWKA MŁODZIEŻOWA I, który okazał się minimalnie lepszy od Akademia Siatkówki Stal SOS Sp3 Nysa 2:0 (15:12, 15:7).

Przypominamy, że o medale mistrzostw Polski przez trzy dni walczyło 1536 zawodniczek i zawodników reprezentujących 384 drużyny z całej Polski. Finalistki i finaliści swoje mecze rozgrywali na specjalnie przygotowanych do tego aż 32 boiskach. Parkiet został wyłożony specjalną wykładziną przygotowaną przez Partnera Technicznego turnieju – Gerflor.

Wyniki wszystkich spotkań, które rozgrywane były od piątku do niedzieli śledzić można było bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI. Po wejściu na stronę należy wybrać daną kategorię. Wyniki są aktualizowane na bieżąco.

Już teraz z wielką dumą należy podkreślić, że w tegorocznej edycji rozgrywek udział wzięła rekordowa liczba uczestników. W rozgrywkach regionalnych w całym kraju zagrało 52 991 uczestników w ośmiu kategoriach wiekowych, którzy reprezentowali 16 272 drużyn. Podczas Turniejów Miejskich, Eliminacji Wojewódzkich oraz Finałów Wojewódzkich rozegrano 70 696 meczów, które pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły, które od piątku do niedzieli grają o medale w Katowicach.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving od lat rozgrywane są pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem 30. Wielkiego Finału jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a gospodarzem miasto Katowice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału jest Gerflor Polska.

Na tym jednak nie koniec! Na poziomie 0 Międzynarodowego Centrum Kongresowego, wejście B można odwiedzić wyjątkowe miejsce – Volley Bajkę. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu będzie można podziwiać zbiory siatkówki polskiej i światowej.

Natomiast od piątku do niedzieli 28-30 czerwca 2024 roku przed Spodkiem działa multisportowa strefa Miasteczko Radości. Jest to największa strefa programu KINDER Joy of moving w Polsce, do odwiedzenia której zaproszone są całe rodziny. Wydarzenie organizowane jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Celem inicjatywny jest promocja aktywnego stylu życia oraz przybliżenie sportowej i bardzo uśmiechniętej odsłony lata w mieście. Co warte podkreślenia – udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a lista planowych atrakcji prezentuje się fantastycznie!

W multisportowej strefie Miasteczko Radości na odwiedzających czekać będą takie atrakcje jak: boisko do siatkówki, koszykówki, pickleball, spikeball, cornhole, piłkarzyki, rzutki, kółko i krzyżyk, tenis ziemny i stołowy, stymulatory żeglarstwa, curling, boiska panna, tor przeszkód dla rodzin, tor rowerowy, labirynt dobrej zabawy, a także stanowiska kreatywne oraz edukacyjne. Ich koncept oparty jest na metodologii KINDER Joy of moving, czyli połączeniu aktywności fizycznej z kreatywną zabawą!

Godziny działania Multimedialnej Strefy Miasteczko Radości
Piątek 15:00 – 19:00
Sobota/Niedziela – 12:00 – 19:00

Więcej: https://minisiatkowka.pl/

25762a.jpg

#TAGI